zbiorniki bezciśnieniowe

Zbiorniki niezbędne w przedsiębiorstwie przemysłowym

Różnego rodzaju substancje sypkie, płynne i półpłynne są wykorzystywane każdego dnia w wielu gałęziach przemysłu. Konieczne jest więc ich właściwe magazynowanie. Wiele przedsiębiorstw bardzo często decyduje się na zbiorniki bezciśnieniowe o dużej pojemności.

Charakterystyka zbiorników bezciśnieniowych

zbiorniki bezciśnienioweOferta producentów tego typu kontenerów obejmuje między innymi zbiorniki bezciśnieniowe z polipropylenu PP. Materiał, z którego są wykonane, spełnia wszelkie normy techniczne, a tym samym zapewnia zbiornikowi odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, choć osoby wyjątkowo przezorne, które chcą zabezpieczyć się przed rozszczelnieniem zbiornika, czasami decydują się na zbiorniki magazynowe z podwójną ścianką. Z reguły jednak klasyczne zbiorniki bezciśnieniowe sprawdzają się w niemal każdej sytuacji, także wówczas, gdy chodzi o przechowywanie substancji niebezpiecznych, takich jak żrące kwasy. Zbiorniki bezciśnieniowe z polipropylenu PP mogą być wyposażone w różnego rodzaju armaturę. Najczęściej wybiera się pompy zatapialne, drabinki włazowe, wkłady filtrujące, mieszadła oraz czujniki poziomu. Zbiorniki bezciśnieniowe z reguły są montowane w miejscu, w którym będą eksploatowane – producent dostarcza tam polipropylenowe kasetony lub prefabrykowane elementy ścianowe, które należy połączyć.

zbiorniki bezciśnienioweUwzględnijmy przy tym odpowiedni odstęp między ścianami zbiornika a ścianą pomieszczenia – zbiornik nie powinien przylegać bezpośrednio do ściany. Wybierając zbiorniki bezciśnieniowe z polipropylenu PP, zwracajmy uwagę także na ich powierzchnie wewnętrzne. Powinny one być gładkie, gdyż dzięki temu zanieczyszczenia będą się trudniej osadzały, a czyszczenie i konserwacja zbiornika będzie szybka i prosta. Zbiorniki tego typu znajdują wiele zastosowań. Oprócz wspomnianego magazynowania różnych substancji, bardzo często wykorzystuje się je także jako zbiorniki przeciwpożarowe, retencyjne, zbiorniki na ścieki niezbędne w przypadku oczyszczalni kontenerowych, ale również obudowy przepompowni oraz obudowy separatorów. Jako zbiorniki przeciwpożarowe służą one do przechowywania zapasu wody, którą można wykorzystać w działaniach przeciwpożarowych.

Wśród propozycji producentów znajdują się konstrukcje samonośne, jedno- lub wielokomorowe, otwarte lub zamknięte. W zależności od potrzeb naszego przedsiębiorstwa, wybrać możemy zbiorniki o pojemności od 1 do 100 m3. Wykonanie zbiorników z polipropylenu PP sprawia, że jedną z ich zalet jest lekka konstrukcja, szybki montaż oraz łatwe czyszczenie. Dodatkową zaletę stanowi także estetyka wykonania.