silosy spedycyjne

Zastosowania silosów spedycyjnych

Aby możliwe było bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju zbóż, bardzo ważne jest zastosowanie nowoczesnych silosów. Te wielkogabarytowe zbiorniki, są również doskonale dostosowywane do ich opróżniania, czy też napełniania, w sposób znacznie zautomatyzowany.

Duże silosy spedycyjne

silosy spedycyjneDzięki temu, ich wykorzystanie przekłada się na umożliwienie bardziej sprawnego działania gospodarstwom rolnym. Tego rodzaju zbiorniki dostępne są obecnie w wielu różnych rodzajach, które dostosowane są lepiej do przechowywania różnego rodzaju ziaren. Szczególna kategorię tego rodzaju zbiorników odgrywają przede wszystkim rolnicze silosy spedycyjne. Są to urządzenia, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku krótkotrwałego przechowywania suchego ziarna zbóż, ale także i rzepaku, kukurydzy, a nawet roślin strączkowych. Tak naprawdę, tego rodzaju zbiorniki nadają się doskonale do przechowywania praktycznie wszystkich materiałów sypkich, szczególnie tych, które są przeznaczone do szybkiego załadunku na wagony kolejowe, czy też pojazdy ciężarowe. Te najbardziej nowoczesne silosy spedycyjne, wyposażone są w różnego rodzaju nowinki technologiczne, co powoduje, że ich stosowanie jest jeszcze bardziej wygodne.

Okazuje się to mieć kluczowe znaczenie przede wszystkim w większej efektywności pracy na gospodarstwie rolnym, a także i w celu zwielokrotnienia jej osiągniętych rezultatów. Silosy spedycyjne zazwyczaj przybierają postać zbiorników w kształcie prostokąta, wykonane są one natomiast zdecydowanie najczęściej z blachy płaskiej, pochodzącej ze stali konstrukcyjnej najwyższej jakości. Ważne jest, by blacha została zapieczona z użyciem powłoki cynkowej, co da możliwość długotrwałego stosowania takich zbiorników niezależnie od warunków zewnętrznych, w tym również tych atmosferycznych. Obecnie, stosowane w tej kwestii rozwiązania, dają również możliwość łączenia w sposób modułowy, poszczególnych silosów ze sobą, zarówno w poziomie, jak też i w pionie. Jeden moduł takiego silosu, zazwyczaj posiada pojemność dochodzącą do 50,4m³. W obecnym czasie szczególna rolę zaczynają zdobywać dedykowane pojemniki, przeznaczone do krótkotrwałego przechowywania płodów rolnych sypkich, w postaci na przykład ziarna. Te, które dostępne są obecnie, są pojemnikami coraz bardziej zaawansowanymi.

Pozwalają one na przykład na ich łączenie ze sobą, aby w ten sposób utworzyć pojemnik, wystarczający na przechowywanie jeszcze większej ilości ziarna. Co więcej, wykonane są one zużyciem takich rodzajów materiałów, które zapewniają im jeszcze większy poziom odporności na korozję.