rolety okienne

Zasłanianie okien roletami

W okresie zimowym często wstajemy i idziemy do pracy kiedy jeszcze jest ciemno i wracamy po zmroku. W związku z tym zwykle zastanawiamy się nad tym czym oświetlić pomieszczenie, by móc spokojnie poczytać książkę, czy przyrządzić posiłek w kuchni. Jednak latem sytuacja się odwraca – nawet kiedy chcielibyśmy pójść już spać to za oknem nadal jest jasno.

Jaką przesłonę na okno wybrać?

rolety dzień i nocWiele osób przy świetle nie potrafi zasnąć, więc szuka praktycznych produktów które ułatwią im życie. Jednym z nich z pewnością będą stylowe rolety w Legionowie. Występują one w wielu odmianach, które można dopasować do każdego wnętrza. przykładowo, znane od starożytności rolety rzymskie będą idealne do pomieszczeń angielskich, glamour, czy prowansalskich. Wykorzystuje się do ich szycia różne tkaniny, zarówno te transparentne, jak i zaciemniające. Roleta tego typu wygląda jak płachta materiału przeszyta w kilku miejscach poziomo. Tworzy to swoiste pasy, które wchodzą jeden pod drugi kiedy roletę się podciąga. Można jednak wybrać klasyczną roletę materiałową, która zwija się na wałek. Dostępne są modele jednobarwne, ze wzorem na dole, a nawet fotorolety z nadrukami! Dzięki tak licznym wariantom będą one pasowały do każdego wnętrza – trzeba tylko dobrać właściwy wzór. Nowoczesnym wariantem są rolety typu dzień-noc, zwane też roletami w pasy. Składają się one z dwóch warstw – jednej bardziej przeźroczystej i jednej mocniej zaciemniającej.

rolety okienne W związku z tym można sprawić, że w pokoju będzie jaśniej lub ciemniej. Kolejna alternatywa to rolety antywłamaniowe. To jedyny rodzaj rolet montowanych na zewnątrz. Mają one nie tylko na celu wyciemnienie pomieszczenia, ale także ochronę przed złodziejami. Są bardzo trwałe i solidne, sprawią, że w domu będzie panował całkowity mrok nawet w środku dnia. Idealnie zatem chronią przed nagrzewaniem się budynku latem. Warto właśnie podkreślić, że zasłanianie okien roletami nie tylko zapewnia prywatność oraz brak oślepiającego światła, ale także może spowolnić nagrzewanie się wnętrza, jak również zablokować wychładzanie się budynku poprzez szczeliny okienne (w przypadku rolet zewnętrznych). Ładne rolety będą także ozdobą pomieszczenia – można za ich sprawą wprowadzić nieco koloru do wnętrza.

Kończąc rozważania, zasłanianie okien roletami ma same zalety. Pozwoli zapomnieć o wścibskich sąsiadach zerkających przez okno, o odbłyskach światła na ekranie telewizora, czy o palącym słońcu latem. Dobrze dobrane rolety będą dekoracją budynku – od wewnątrz lub z zewnątrz. Warto zatem zasłaniać wszystkie okna roletami.