Zalety tynków trawertyn i paneli 3D

Ostatnimi czasy coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań jakim są farby czy tapety na ścianę i szuka się wśród bardziej wyszukanych propozycji jak właśnie tynki dekoracyjne czy panele sześcienne. Ich uniwersalność pozwala na zaaranżowanie wnętrz urządzonych w różnych stylach.

Gdzie się sprawdzi tynk trawertyn?

tynk trawertynTynki dekoracyjne oraz panele 3D idealnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeń prowansalskich, rustykalnych, nowoczesnych bądź małych loftów. Dodatkowo są one trwałym materiałem, niepochłaniającym wilgoci dzięki czemu można wyłożyć nimi ściany w łazience czy innych charakteryzujących się dużą wilgotnością pomieszczeniach. Odporność na uszkodzenia mechaniczne jest zdecydowanie kolejną z zalet tego typu rozwiązania, dzięki temu będziemy mogli przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem. Dużym plusem jest to, że w sklepach znajdziemy wiele rodzajów tynków dekoracyjnych czy paneli, różniących się fakturą, odcieniem, strukturą dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś dla siebie. Dostępne są między innym atrakcyjny tynk trawertyn, który za sprawą pyłu marmurowego, przypomina naturalny kamień, a za pomocą tynku strukturalnego można stworzyć przeróżne wzory nadające ścianie zróżnicowanej faktury.

Do dyspozycji klientów są także tynki dekoracyjne zacierane, przy użyciu których uzyskamy wrażenie stylowych zaciemnień koloru. Również trójwymiarowe panele nie odbiegają różnorodnością. W ofercie znajdziemy między innymi panele Loft System 3D charakteryzujące się nietypową barwą, wzorami przypominającymi grę świateł. Dodatkowo panele i tynki dekoracyjne dają możliwość zamaskowania niedoskonałości ściany jak pęknięcia, plamy czy nierówności co jest niemożliwe chociażby w przypadku farby czy tapety, do których nałożenia powierzchnia musi być idealnie gładka. Montaż paneli 3D jest bezproblemowy i szybki, dzięki czemu szybko możemy odmienić swoje wnętrze. Panele można kłaść systemowo lub w pojedynczych rzędach co pozwala nam stworzyć wiele kompozycji. Zarówno tynki dekoracyjne jak i panele można pomalować po założeniu dzięki czemu, w prosty sposób możemy zmienić wygląd wnętrza bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu.

Istnieje wiele zalet i argumentów przemawiających za wyborem paneli czy tynków zatem zdecydowanie warto rozważyć takie rozwiązanie. Z racji dużego zainteresowania obecnie powstało wiele sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu materiałów. Na ich brak nie cierpi z pewnością Częstochowa i jej okolice. W tym rejonie możemy znaleźć największy wybór punktów sprzedaży a co za tym idzie i samego materiału.