Zalety silikonowych odbojników samoprzylepnych

Jednym z bardziej istotnych problemów, związanych z codziennych wykorzystywaniem mebli, są nieestetyczne odpryski i obtłuczenia. Są one widoczne już po stosunkowo krótkim wykorzystywaniu danego mebla, szczególnie w tych miejscach, jak na przykład szuflady, czy też drzwiczki danej szafki. Dlatego też tak istotne staje się stosowanie w takich przypadkach odpowiedniej ochrony.

Odbojniki samoprzylepne – kiedy jest stosować?

Ich stosowanie jest szczególnie istotne w przypadku frontów szafek kuchennych, niezależnie od tego, czy też wykonane zostały one z drewna, czy też szkła. Produkty takie jak sprawdzone silikonowe odbojniki samoprzylepne mają za zadanie amortyzować siłę, związaną z zamykane drzwiczek, czy też zasuwaniem szuflady. Bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że pozostaje ono bardzo dyskretne i praktycznie nie rzuca się w oczy. Jednocześnie, tego rodzaju odbojniki pozostają bardzo skuteczna ochroną i mogą być bezproblemowo stosowane i przyklejane do każdego rodzaju mebli. Poszczególne rodzaje takich silnikowych odbojników mogą przybierać różne rozmiary, formę, bądź też kolor, umożliwiając tym samym lepsze dostosowanie ich do rodzaju danego mebla. Dostępne są obecnie i najbardziej popularne jednocześnie, podkładki o kształcie kwadratowym, bądź też prostokątnym. Niezależnie od wyboru tej najbardziej odpowiedniej rodzaju podkładki, bardzo ważne jest jej przyklejenie w tym miejscu w którym front szafki styka się podczas zamykania z częścią konstrukcyjną.

W przypadku cięższych frontów danego mebla, na przykład wykonanych z litego drewna, dobrym rozwiązaniem okazuje się być zastosowanie kilku takich odbojników. Podkładki takie dostępne są w wielu różnych kolorach, dostosowanych idealnie do typowych kolorów frontów szafek, to jest koloru białego, szarego, brązowego, oraz czarnego oraz beżowego. Montaż tego rodzaju podkładek jest bardzo prosty – są one dostępne po jednej stronie w warstwę ochronną która wystarczy przykleić po zdjęciu z danej podkładki warstwy ochronnej. Istotną zaletą takich podkładek jest ich niska cena, biorąc pod uwagę korzyści z ich stosowania. W przypadku intensywnego użytkowania mebli, w szczególności mebli kuchennych, może dojść do szybkiej utraty ich pierwotnego wyglądu. Może się tak stać szczególnie w przypadku intensywnego zatrzaskiwania drzwi, czy też szuflad szafek. W takim wypadku, kluczowe jest stosowanie odpowiedniej jakości podkładek, szczególnie tych silikonowych. Mogą one stanowić bardzo skuteczne zabezpieczenie, chroniące przed powstawaniem na powierzchni szafek nieestetycznych obtłuczeń.