altany z drewna ze schodami

Zakup gotowej altanki

Pytanie, czy lepiej jest kupić gotową altankę, którą wystarczy postawić w wyznaczonym miejscu, czy może zbudować konstrukcję od podstaw – z pewnością pojawiało się w głowach wielu osób dysponujących dużym ogrodem. Altanka jest bowiem elementem, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i wypoczynkową, dlatego jej obecność w ogrodzie jest pożądana.

Wybór gotowej altanki ogrodowej

altany z drewna ze schodamiNajprostszą opcją jest zakup gotowej altanki w markecie budowlanym – dostarczona nam zostanie w częściach, które samodzielnie zmontujemy. Na to potrzebujemy nieco mniej czasu niż wykonanie altany od podstaw. Ale zawsze możemy też skontaktować się z dobrą firmą, która specjalizuje się w stawianiu takich konstrukcji ogrodowych. Tutaj jednak musimy liczyć się z wyższą ceną. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza altana była oryginalna, możemy też zlecić firmie wykonanie indywidualnego projektu. Dzięki temu zyskamy pewność, że obiekt będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Największą popularnością cieszą się obecnie altany z drewna ze schodami – posiadają one oczywiście tylko dwa czy trzy schodki, jednakże efekt wizualny jest już o wiele ciekawszy niż w przypadku konstrukcji złożonej po prostu z ażurowych ścian z dachem. Taka altanka może być 6-, 8- czy nawet 10-kątna. A przy tym może być wykonana w naprawdę różnych stylach.

altany z drewna ze schodamiSzeroki wybór mamy już jeśli chodzi o wykończenie dachu. Może być to bowiem na przykład podbitka drewniana, na której położymy dachówki. Ale może to być też papa w dowolnym kolorze – zielonym, czerwonym, brązowym czy szarym, jak też trzcina. Ciekawą opcją jest również dach miedziany. Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki. Ale altana to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także to, co jest w środku. Wchodząc do obiektu schodkami, otwierając drzwi, naszym oczom ukaże się duże pomieszczenie, w którym oprócz mebli do siedzenia mogą znajdować się także inne ciekawe elementy. Przykładem może być na przykład barek, jeżeli chcemy w altanie gościć też przyjaciół. Możemy zamontować także kominek, jeśli będziemy chcieli w altance spędzać miłe wieczory, kiedy pogoda nie zawsze jest najlepsza. W altankach zamkniętych nie powinno zabraknąć także oświetlenia- może to być instalacja elektryczna, ale równie dobrze można zastosować oświetlenie halogenowe. Wybór zależy tylko od nas.

Pamiętajmy też o tym, aby w oknach zamontować moskitiery, dzięki czemu owady nie będą wlatywać do środka, nawet jeśli będziemy palić światło. Bez wątpienia drewniane altany ze schodami oraz kompleksowym wyposażeniem wnętrza to doskonały wybór do każdego ogrodu. W nich na pewno można miło spędzić czas i to o każdej porze roku dzięki ogrzewaniu.