żarówki uliczne

Wykorzystanie żarówek ulicznych w przestrzeni miejskiej

Zwiedzanie miasta nocą to niezwykle urokliwy sposób na spędzanie urlopu, jednak nie byłoby to prawie możliwe, gdyby nie jeden ważny czynnik, mianowicie oświetlenie. Monumentalne świątynie, wieże ratuszowe i kamieniczki zupełnie inaczej prezentują się za dnia, inaczej o zmroku.

Żarówki uliczne typu led

 żarówki uliczneNocą turystyka nabiera zupełnie innego wymiaru – dzięki właściwemu oświetleniu turyści mogą się czuć bezpiecznie i oddawać się niezwykłym widokom, jakie zapewnia podświetlana architektura miejska. Właście nie ma chyba chyba na świecie starówki, która nie dysponowałaby odpowiednim oświetleniem. I choć na turystyce opiera się gospodarka wielu współczesnych miast, to jednak ich władze muszą zadbać o to, by minimalizować koszta związane z zapewnianiem atrakcji turystom. Tanie żarówki uliczne to solidna podstawa. W przemyśle oświetleniowym wykorzystuje się obecnie głównie żarówki LED-owe – pomimo nieco wyższej ceny od zwykłych świetlówek, popularne LED-y są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, charakteryzują się bowiem najdłuższą żywotnością. Ponadto mogą zużywają najmniejsze ilości energii przy jednoczesnej bardzo intensywnej pracy – świecące białym światłem lampy LED-owe zapewniają najlepsze doznania podczas zwiedzania tajemniczych, średniowiecznych zabytków architektonicznych.

 żarówki uliczneLampy LED-owe stanowią również podstawowy element oświetleniowy każdego nowoczesnego deptaku miejskiego, każdego parku rozrywki oraz zwykłych ulic. Doskonale sprawdzają się także podczas imprez masowych – w lampy typu LED wyposażony jest każdy stadion piłkarski i niemal wszystkie hale sportowe. Bez ich użycia nie może się obejść żadna impreza sportowa i kulturalna – największe koncerty organizowane są właśnie w świetle lamp LED-owych. Światło, które emitują, jest bardzo zbliżone do naturalnego, dzięki czemu przebywanie w pomieszczeniach oświetlanych LED-ami jest bardzo komfortowe, najlepiej jednak żarówki te sprawdzają się w warunkach plenerowych, zwłaszcza na drogach. Zwiększają znacznie bezpieczeństwo i pozytywnie wpływają na komfort jazdy nocą. Znajdują zatem swoje zastosowanie w przestrzeni miejskiej, gdzie mogą znacznie poprawiać jakość życia zarówno mieszkańców, jak i turystów. Świetnie podkreślają rysy zabytków architektonicznych, wobec czego coraz częściej stosuje się je do podświetlania starówek.

Doskonale sprawdzą się również jako element upiększający obejście wokół każdego domu – z pomocą żarówek LED-owych nasze ogrody mogą się zamienić w niezwykle przyjazną i klimatyczną przestrzeń do wypoczynku oraz organizowania imprez dla znajomych.