elegancka deska elewacyjna cedral

Wykończenie domu za pomocą desek elewacyjnych

Choć na rynku istnieje całe mnóstwo tynków, nie są to jedyne produkty służące do wykonania estetycznej elewacji budynku. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie desek elewacyjnych, zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenie domu prywatnego lub też lokalu, w którym znajduje się restauracja czy pensjonat.

Deski elewacyjne z włóknocementu

elegancka deska elewacyjna cedralInni nie są przekonani do tego rozwiązania, ponieważ dobrze wiedzą, że drewniane deski są mało odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych i pod wpływem słońca, jak i opadów, butwieją i potrafią gnić nawet mimo dobrej impregnacji. Nie każdy wie, że wobec desek drewnianych już dawno stworzono doskonałą alternatywę, jaką są deski kompozytowe. Obecnie warto zwrócić uwagę na przykład na wyroby wykonane z włóknocementu. Jest to mieszanka cementu i wody z syntetycznymi włóknami oraz celulozą drzewną, wszystko w idealnych proporcjach – w ten sposób w procesie produkcji powstaje kompozyt, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wymienia się tutaj przede wszystkim jego wyjątkową twardość, niektórzy producenci wskazują, że jest to niemal twardość kamienia. To wszystko dzięki zastosowaniu cementu, który zapewnia najlepszą stabilność nawet jeśli warstwa kompozytu jest naprawdę cienka. Równocześnie takie deski kompozytowe mogą być obrabiane, na przykład przycinanie, i nie ma z tym najmniejszego problemu.

elegancka deska elewacyjna cedralJeśli interesuje nas takie rozwiązanie do wykończenia naszego domu, z pewnością elegancka deska elewacyjna Cedral powinna spełnić nasze oczekiwania. Jest to bowiem produkt ekologiczny, który nadaje się do recyklingu. Ale przecież bardzo ważny jest też wygląd, a nie tylko parametry techniczne. W przypadku desek Cedral mamy do wyboru dwie możliwości – wykończenie gładkie lub drewnopodobne. Jeżeli zależało nam na deskach drewnianych, to drugie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, bowiem uzyskamy oczekiwany wygląd, ale przy tym parametry techniczne o wiele lepsze niż w przypadku litego drewna. Z kolei gładkie wykończenie to dobra opcja dla osób, którym zależy na naprawdę nowoczesnym wyglądzie elewacji. Jak widać, producent Cedral zadbał o to, aby w jego gamie eleganckich produktów każdy znalazł coś dla siebie. Dzięki temu nasz dom z zewnątrz będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania, być może stanie się nawet obiektem zazdrości sąsiadów?

Bez wątpienia deski elewacyjne Cedral stanowią świetną alternatywę wobec zwykłego drewna elewacyjnego, płytek, klinkieru czy innych sposobów wykończeniowych takich jak po prostu tynkowanie ścian zewnętrznych.

Więcej na https://www.swiatdeski.pl