piła spalinowa hecht

Wybór właściwej piły spalinowej

Pięknie urządzony ogród to prawdziwa wizytówka każdego domu. Żeby jednak zachować roślinność na działce w dobrym stanie, należy o nią systematycznie dbać. Pora wiosennego przesilenia to najwyższy czas na to, żeby odkurzyć zimujący w garażu sprzęt i udać się do ogrodu w celu przeprowadzenia kilku podstawowych prac.

Łatwa w użyciu piła spalinowa

piła spalinowa hechtPojawienie się pierwszych pąków na drzewach to sygnał do tego, żeby przyciąć odpowiednio gałęzie. Jeśli chcemy cieszyć się wraz z nadejściem lata dużą ilością owoców, korony drzew muszą mieć dostateczny dostęp do promieni słonecznych. Dlatego poza zwykłym sekatorem, który świetnie poradzi sobie z każdym krzewem, dobrze jest się wyposażyć w porządną piłę mechaniczną, z pomocą której skutecznie i szybko można poprzycinać jabłonie, wiśnie i czereśnie. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu na zakupy, trzeba zastanowić się, jakiego dokładnie sprzętu potrzebujemy. Pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się na myśl, jest: piła spalinowa czy elektryczna? Pamiętać należy, że ta druga ograniczona jest zazwyczaj kablem lub działa przy pomocy akumulatora, o którego naładowaniu musimy pamiętać przed każdym użyciem. Sam kabel nie tylko ogranicza nam zakres ruchu, ale stwarza potencjalne zagrożenie wynikające z możliwości przecięcia go podczas pracy.

piła spalinowa hechtMimo to pilarki elektryczne doskonale sprawdzą się w każdym mniejszym ogrodzie, gdzie do obsłużenia mamy zaledwie kilka drzew. Jeśli jednak dysponujemy większym sadem, rozsądnym wyborem może okazać się na przykład piła spalinowa Hecht z primerem, dzięki któremu zapłon silnika jest dużo łatwiejszy. Skoro decydujemy się na zakup tego rodzaju sprzętu, warto zastanowić się również nad mocą urządzenia, które już samo w sobie działa z dużo większą siłą niż pilarka elektryczna. Na użytek domowy w zupełności wystarczy piła z dwusuwowym silnikiem benzynowym o pojemności pięćdziesięciu sześciu centymetrów sześciennych, co przekłada się na moc trzech koni mechanicznych. Piły tego typu ważą około pięciu kilogramów, dzięki czemu są wygodne w użyciu. Na komfort użytkowania wpływa dodatkowo wykończenie rękojeści, a także odpowiednie rozłożenie wagi, dlatego warto „przymierzyć się” do sprzętu w sklepie jeszcze przed dokonaniem zakupu. Piła spalinowa poradzi sobie z każdym większym pniem drzewa, posłuży także do przycinania gałęzi oraz obróbki drewna opałowego przed nadejściem zimy.

To doskonały wybór dla każdego, kto lubi spędzać swój wolny czas, oddając się rozmaitym pracom ogrodowym. Należy pamiętać o tym, że o piłę spalinową należy odpowiednio dbać i raz na jakiś czas oddać ją do serwisowania.