oświetlenie techniczne

Wybór oświetlenia technicznego

Oświetlenie jest podstawą w każdym pomieszczeniu – jednak nie może być ono zainstalowane byle jak. Zakup lamp poprzedza zawsze przygotowanie profesjonalnego projektu oświetlenia technicznego. Dzięki temu każde pomieszczenie zostanie odpowiednio oświetlone, tak, jak pasuje to do jego przeznaczenia.

Oświetlenie techniczne z ledami

oświetlenie techniczneGdy już mamy projekt, możemy przejrzeć oferty producentów oświetlenia technicznego. Co zatem nam proponują? Po pierwsze – lampy halogenowe. Są one dostępne w różnych wersjach, mogą to być na przykład halogeny wpuszczane w sufit. Lampy takie mogą być montowane w różnych miejscach – na przykład na zewnętrznej elewacji domu, ale równie dobrze sprawdzą się w łazience! Dlaczego? Ponieważ oddają one w 100% naturalne kolory, podczas gdy w przypadku lamp LED jest to 80-90% oddawania barw. W łazienkach potrzebujemy naturalnego światła, ponieważ wykonujemy tam zabiegi pielęgnacyjny i kosmetyczne, makijaż i tak dalej. Kobiety zawsze chcą wiedzieć, czy ich makijaż wygląda dobrze w świetle naturalnym, dlatego lampy halogenowe będą idealnym wyborem do łazienki. Profesjonalne oświetlenie techniczne to jednak także lampy LED sufitowe. Te charakteryzują się o wiele większą energooszczędnością niż halogeny i to jest ich główna zaleta. Właściwie wymiana rzadko kiedy jest konieczna, lampy takie świecą takim samym światłem jak na samym początku przez naprawdę wiele lat.

oświetlenie techniczneMożemy w dodatku wybrać LED dekoracyjny, to jest diody w innym kolorze niż biel, a więc takie, które dają światło zielone, czerwone czy niebieskie. To ciekawa opcja jako dodatkowe oświetlenie na przykład do pokoju dziecka. Na pewno maluch w takim pomieszczeniu będzie czuł się naprawdę dobrze i będzie chętny do zabawy. Wśród proponowanego przez producentów oświetlenia technicznego wymienić można także plafony oraz kinkiety. Dostępne są one w różnych wersjach – kształtach, wzorach, kolorach, wielkościach. W asortymencie znajdujemy oświetlenie, które sprawdzi się we wnętrzach w różnym stylu, na przykład nowoczesnym czy glamour. Za pomocą oferowanych lamp możemy wykonać także doświetlenie punktowe – jeżeli zależy nam na tym, aby konkretny obiekt w pomieszczeniu został wyeksponowany. Wybór lamp doświetlających jest równie szeroki co lamp mających stanowić główne oświetlenie. W ofertach renomowanych producentów jest także oświetlenie techniczne do schodów.

Podsumowując – widać, jaki mamy szeroki wybór oświetlenia do domu, jak i do każdego innego obiektu budowlanego. Dzięki temu bez problemu znajdziemy odpowiednie rozwiązanie do własnych potrzeb.