imitacja deski elewacyjnej

Wybór materiału do wykończenia elewacji

Domy wykańczane drewnem od wielu lat robią wielkie wrażenie oraz cieszą się dużą popularnością. W połączeniu z ciekawą kolorystyką elewacji, czy nowoczesnym kształtem stanowi niemal idealne połączenie. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na prawdziwe drewno, ponieważ wiąże się to z dużymi kosztami.

Imitacje desek przypominających drewno

imitacja deski elewacyjnejDla tych, którzy poszukują pośredniego rozwiązania gwarantującego efekt drewnopodobny jednak niższym kosztem, najlepszym wyborem będzie elastyczny materiał imitujący deski elewacyjne. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko na kupnie samego materiału, ale również na późniejszych pracach renowacyjnych i impregnacji. Elewacje wykonane z drewna są jednymi z najefektowniejszych oferowanych aktualnie na rynku. Dużą zaletą jest fakt, że wpisuje się w niemal każdy styl domu – zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny. Producenci postanowili ułatwić nie tylko montaż, ale również utrzymanie dobrego wyglądu elewacji, dlatego wprowadzili do swoich ofert panele drewnopodobne. Jest to imitacja desek elewacyjnych, które bardzo przypominają naturalne drewno i na pierwszy rzut oka są nie do rozpoznania. Słoje wyglądają bardzo naturalnie, a dzięki parametrom materiału można je wykorzystać nie tylko jako ozdobę elewacji, ale również wnętrz.

imitacja deski elewacyjnejDużym atutem jest fakt, że materiał ten jest bardzo odporny na temperatury oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jego elastyczność pozwala na montaż nawet na złączach ścian bez wykorzystania specjalnych narzędzi, które mogłyby uszkodzić strukturę desek. Najważniejszy pozostaje fakt, że efekt wizualny będzie taki sam, jak w przypadku wykorzystania naturalnego drewna. Można wybrać wśród dostępnej kolorystyki taki typ desek, który będzie najbardziej odpowiadał naszemu zamysłowi dekoracji. Zawsze istnieje możliwość samodzielnego przemalowania elewacji, jednak trzeba stosować się do zaleceń producenta i wybrać taką farbę, która nie wpłynie na właściwości materiału. Ważne jest, aby nie zaburzyć estetycznego wykończenia poprzez wykorzystanie złego rodzaju farby, ponieważ zmusi to nas do ponownego zakupu imitacji desek elewacyjnych i wymiany ich na nowe. Elewacja wykończona specjalnymi panelami drewnopodobnymi, dopasowanymi do kolorystyki drzwi oraz okien wygląda bardzo nowocześnie.

Dom przyciąga uwagę każdego przechodnia, jednak nikt nie jest świadomy, że drewniane elementy nie zostały wykonane z prawdziwego drewna. Panele są niemal nie do odróżnienia, a pozwalają znacznie dłużej utrzymać piękny wygląd elewacji bez zabezpieczania impregnatami oraz odmalowywania.