Sypialnia z antresolą – jak zaaranżować?

Posiadanie swojego własnego mieszkania to duża satysfakcja osoby, która je zakupiła. W momencie, kiedy posiada się coś własnego zdecydowanie bardziej się to docenia. A także stara się wykonać w taki sposób, aby służyło jak najlepiej. Nierzadko bywa tak, że znacznie bardziej i dłużej projektuje się takie wnętrze.

Istnieje kilka sposobów na projektowanie wnętrz

projektowanie wnętrz Zwraca się wtedy bowiem baczną uwagę na to co w jakim punkcie mieszkania się znajduje. Przecież nie może być tak, że szafa optycznie zmniejsza pomieszczenie a o stolik bardzo łatwo jest zahaczyć. Zdecydowanie bardziej liczy się pomysł i zamysł. Szczególnie w przypadku, gdy powierzchnia mieszkania wcale nie należy do największych a nam bardzo zależy na osobnym salonie i sypialni. Wydaje się to być nie zawsze możliwe, jednak jest pewien sposób aby pogodzić wodę z ogniem. Antresola, bo o niej mowa jest coraz częściej wybierana do nowoczesnych i pełnych klasy wnętrz. Projektowanie wnętrz, gdzie na suficie znajduje się dodatkowe pomieszczenie jest ciekawsze lecz bywa trudne. Przede wszystkim dlatego, że klienci zamawiający projekt chcą mieć możliwe duże, przestronne łóżko. Jednak na tak niewielkiej przestrzeni wcale nie jest to łatwe ani całkowicie możliwe. Coraz częściej niejeden projektant wnętrz decyduje się na wykonanie łóżka z palet. Jak to możliwe? Ustawia dwie palety na sobie tworząc długość odpowiednią dla klienta.

Na nie nakłada się materac i ścieli łóżko. Okazuje się, że jest to idealna forma dla osób lubiących twarde podłoże a także dysponujących niskim budżetem. Aranżacja wnętrz gdzie znajduje się antresola wcale nie mus być spójna. Niejednokrotnie okazuje się, że nieco inny styl panuje na górze – jest przewaga jednego koloru niż na dole, salonie. Warto jest zaznaczyć, że przestrzeń znajdująca się po schodach jest niezwykle ważna i nasza prywatna. Architektura wnętrz jaka została wykonana w mieszkaniu przewidziała miejsce dla gości na dole – w salonie. Został on wykonany tak, aby każdy czuł się w nim komfortowo. Posiadając sypialnie na antresoli rzadko kiedy jesteśmy w stanie mieć w niej jakieś szafki, półki. Architekt wnętrz zadba o to, by pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne jednak nie można też wymagać od niego cudów. Na niewielkiej przestrzeni, dodatkowo niskiej nie da się wykonać garderoby.

Na wydzielenie takiej małej sypialni bardzo często decydują się mieszkańcy Wrocławia i okolic zakupując mieszkanie od dewelopera. Zaznaczają oni już w fazie projektu, że chcą mieć dodatkowe pomieszczenie. A projektant tylko pomaga im je urządzić.

Czytaj więcej na: http://www.alminas.pl