laminam

Spieki kwarcowe i ich zastosowanie

Spieki kwarcowe to materiał jeszcze mało znany. Również ich druga nazwa międzynarodowa czyli laminam niewiele mówi. Ich producent nie chce stosować tej nazwy w Polsce, ponieważ kojarzy się ona z laminatem, z którym nie ma nic wspólnego.

Spieki kwarcowe do domu i firmy

laminamOtóż spieki kwarcowe są wykonane z naturalnych materiałów, jakimi są minerały poddane specjalistycznej obróbce. Dzięki temu powstaje materiał o niesamowitych właściwościach, podobnych do kamienia. Jest twardy, wytrzymały, są modele wyglądające jak granit czy marmur, można go stosować w pomieszczeniach narażonych na działanie wysokich i niskich temperatur, jak również na wilgoć. Także spieki kwarcowe laminam w Warszawie można wykorzystać w domu i w firmie. Zacznijmy od wnętrz. Spieki kwarcowe można zastosować jako blaty kuchenne, posadzki, parapety. Również w łazience laminam się doskonale sprawdzi. Płyty z laminamu są o wiele lżejsze niż te kamienne, zatem można je łatwo przenosić, a montaż jest ułatwiony. Nie trzeba przygotować specjalnie podłoża pod położenie takich blatów ze spieków. Laminam sprawdzi się także jako elewacja budynków.

laminamDzięki najnowocześniejszej technologii laminam posiada system samoczyszczący wykorzystujący promienie słoneczne i wodę deszczową do zachowania czystości. Mycie elewacji na wysokim budynku nie byłoby przecież łatwe, a tak nie trzeba się o to martwić. Laminam jest materiałem bardzo plastycznym i łatwo poddającym się obróbce. Można z niego wykonywać nawet fronty kuchenne czy meble! Na stronach producenta można natknąć się na stoliki, krzesła, blaty w recepcji czy w restauracjach wykonane ze spieków kwarcowych. Blaty mogą być zarówno bardzo cienkie, takie jak zwykły blat stołowy, jak również być bardzo grube, co daje wiele możliwości wykończenia wnętrz. Warto również zaznaczyć, że laminam może być wykonywany w kolorze niemalże przeźroczystym, a także posiadającym wzory. Jeśli połączymy to z oświetleniem to możemy otrzymać bardzo ciekawe kombinacje. Jako że laminam nadaje się na posadzki, ściany i meble to całe pomieszczenie może być wykonane ze spieków kwarcowych. Oczywiście byłaby to przesada, jednak warto pamiętać o tym, że laminam to materiał bardzo uniwersalny.

Spieki sprawdzą się także w przestrzeni firmowej, na przykład przy blatach recepcyjnych, jako blaty biurek czy nowoczesnych stołów konferencyjnych, jako elewacja budynku, wykończenia wnętrz na przykład zamiast paneli dekoracyjnych. Można je także zastosować w pomieszczeniach socjalnych, kuchni i łazienkach. Laminam będzie zawsze dobrze wyglądał.