funkcjonalna spawarka tig do aluminium

Spawarki tig do spawania aluminium

Spawanie aluminium może okazać się stosunkowo trudnym zadaniem. Głównym powodem tego stanu rzeczy są parametry wyróżniające wcześniej wspomniany surowiec. Jest on dość miękki, delikatny, a co za tym idzie, również łatwy w uszkodzeniu. Służą w tym celu jednak niektóre z rodzajów spawarek, które mogą być przystosowane do tego rodzaju prac.

Zalety spawania aluminium spawarką

spawarka tig aluminiumZwykle najlepsze okazują się modele tig, ponieważ mają możliwości regulacji stopnia natężenia mocy, a tym samym, istnieje możliwość jej minimalizacji tak, aby nie zniszczyć materiału. Jak się okazuje, do spawania blachy aluminiowej o grubości około 1 milimetra wystarczy moc rzędu 40 Amperów. Do prac przy materiale o wyższej grubości, lecz do zastosowań amatorskich nada się urządzenie o mocy 150 Amperów, a przypadku zastosowań przemysłowych – 200 Amperów. Warto także pamiętać, aby funkcjonalna spawarka tig do aluminium posiadała liczne dodatki, którymi są na przykład łuski czy tuleje. Dzięki temu sama wygoda przeprowadzanych prac, jak i ich możliwości okażą się dużo większe, a co za tym idzie, spawanie okaże się bardziej efektywne. Innym istotnym elementem jest chłodnica. Mimo że większość spawarek posiada już wbudowaną chodnicę, to dodatkowy element tego typu umożliwi wydłużenie cyklu pracy, a także ogólne przedłużenie okresu eksploatacyjnego.

funkcjonalna spawarka tig do aluminiumInną możliwością jest także skorzystanie ze specjalnego, chłodzonego uchwytu. Zwiększy to komfort podczas spawania, ale należy liczyć się w tym przypadku z faktem, że cena samego urządzenia może gwałtownie wzrosnąć, ponieważ jest to opcjonalne. Tym, co cechuje spawarki typu tig okazuje się także możliwość efektywnego regulowania stopnia mocy. By jednak mogły zapewnić maksymalny poziom efektywności i skuteczności wykonywanych prac, warto też wziąć pod uwagę ich parametry zewnętrzne. Mowa o czymś takim jak waga czy wielkość. Posiadają mały garaż, zaopatrzenie się w duże spawarki mogłoby sprawiać pewien kłopot, a mniejsze warianty wyróżniają się zdecydowaną mobilnością i łatwością w użyciu. Wysokojakościowe spawarki tig są elementami, dzięki którym istnieje możliwość skutecznego łączenia ze sobą zróżnicowanych metali.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak możliwość wykorzystania wcześniej wspomnianych urządzeń do spawania tak kruchych i delikatnych materiałów, jak na przykład aluminium. Dzięki temu można z całą pewnością powiedzieć, że spawarki typu tig okazują się sprzętem bardzo precyzyjnbym – w szczególności wtedy, gdy są wyposażone w dodatkowe elementy jak chłodnica, łuski czy tuleje.