płoty wiklinowe

Solidność płotów wiklinowych to podstawa

Decydując się na zakup płotu wiklinowego dużą uwagę przywiązujemy do jego wyglądu. Zależy nam by dobrze komponował się z wystrojem całego ogrodu oraz uzupełniał się ze stylem wykończenia domu. Poza kolorem czy kształtem warto zwracać uwagę również na wytrzymałość oraz stabilność.

Płoty tworzone z wikliny

płoty wiklinoweTylko solidnie wykonany płot nie ugnie się pod wpływem wiatru, czy innych ciężkich warunków pogodowych. Jest to rozwiązanie na lata pod warunkiem, że inwestycja była przemyślana i dobrana do warunków, w jakich będzie miała spełniać swoją rolę. Osoby, które wybierają płoty wiklinowe zamiast zwykłych muszą liczyć się z faktem, że będą się one dobrze komponowały tylko z tradycyjnym wyglądem domu. W nowoczesnej przestrzeni nie sprawdzą się najlepiej jako dekoracja. Jednak stosując je bardziej jako wykończenie ogrodu, a nie właściwe ogrodzenie, można wybrać wśród wielu wzorów oferowanych przez producentów. Takie płoty najczęściej wykonuje się z gałązek wierzby, dlatego można je spotkać przeważnie w kolorze ciemnobrązowym. Jest to ostatnio dość popularne rozwiązanie, dlatego na rynku cały czas pojawiają się nowe kształty i kolory, dopasowane do wielu ogrodów. Można je znaleźć w niemal każdym markecie budowlanym, w bardzo niskich cenach.

płoty wiklinoweNie zawsze to świadczy dobrze o jakości ich wykonania. Wytrzymałe płoty wiklinowe muszą być odpowiednio umieszczone w ramce tak, by plecionka nie uległa zniekształceniom. Poza tym należy całość zaimpregnować zabezpieczając przed wpływem warunków atmosferycznych. Kupując wiklinowy płot od sprawdzonego producenta zyskuje się pewność, że będzie on nie tylko odporny na zniszczenia, ale także solidnie wykonany. Czasem warto zainwestować odrobinę więcej zyskując rozwiązanie na lata, niż po jakimś czasie dokonywać ponownej zmiany ogrodzenia. Płoty wiklinowe mają szerokie zastosowanie. Poza odgrodzeniem ogrodu, można także zabezpieczyć taras przed wiatrem, czy wydzielić przestrzeń relaksu od strefy imprez. Można także pomyśleć o nich jako osłonie na miejsce, gdzie znajdują się śmieci, by odwracały uwagę od stojących pojemników. Znalezienie solidnego i wytrzymałego płotu z wikliny nie należy do prostych zadań. Mimo dużej popularności wiele sklepów zdecydowanie stawia na ilość, nie jakość.

Dlatego warto poznać oferty bezpośrednich producentów, bądź złożyć zamówienie u lokalnego wikliniarza. Na pewno zyska się wtedy gwarancję stabilnego płotu, który przez lata będzie dekorował każdy ogród. Bez względu na wybrany kształt, czy kolor otrzymuje się miejsce spokoju i relaksu, oddzielone od ludzi.