ocieplenia pianką pur

Skuteczne i nowoczesne ocieplenia

Każdy inwestor musi wiedzieć jaki rodzaj ocieplenia wybierze dla swojego budynku. Ocieplenie jest bardzo ważne, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Źle zaizolowany budynek latem się błyskawicznie nagrzeje, a zimą nie będzie można go skutecznie ogrzać. Ponadto, kiepska izolacja wpływa na wysokość rachunków, więc warto jest zająć się taką sprawą.

Skuteczne ocieplanie pianką

ocieplenia pianką purObecnie styropian czy wełnę mineralną lub szklaną zastępują tanie ocieplenia pianką PUR w mazowieckim i w innych województwach. Pianka ma o wiele więcej zalet niż stare metody ociepleń i nie posiada żadnych wad, jeśli nie liczyć tego, że cena jest nieco wyższa. Przede wszystkim ocieplać pianką można wszelkie budynki. Tak samo dobrze sprawdzi się w murowanym domu, stalowej hali, czy drewnianej stodole. Pianka zapewnia skuteczną, trwałą, a przy tym lekką izolację. Nie obciąża ona budynku, więc nie trzeba wzmacniać ścian i dachów. Nie reaguje negatywnie z różnymi materiałami, nie przyczyni się do korozji stali. W dodatku nawet cienka warstwa pianki skutecznie ociepli każdy budynek. Nie trzeba się obawiać, że izolacja będzie tak gruba że np. pomniejszone zostanie pomieszczenie.

ocieplenia pianką purKolejna kwestia to dopasowanie się pianki do podłoża. Pianka natryskiwana jest miękka, puszysta, delikatna. Doskonale ,,wchodzi” we wszelkie szczeliny i nierówności np. skosy na poddaszu czy zgłębienia w blasze stalowej. Dopiero potem zastyga i tworzy sztywną, twardą warstwę. Dzięki temu każda powierzchnia będzie równo i idealnie izolowana. Warto zaznaczyć, że piankę poliuretanową stosuje się do ocieplania całego budynku. Stosuje się ją do fundmanetów, podłóg, ścian, poddaszy i dachów. Można zatem wynając jedną ekipę, która zadba o izolację całego budynku naraz. To generuje oszczędności finansowe, a także pozwala zaoszczędzić czas. Pianka ma jednak nie tylko właściwości izolujące w kontekście ciepła. Wykorzystuje się ją do hydroizolacji (głównie fundamentów, bo ze względu na blisośc gruntu są najbardziej narażone na zawilgocenie), jak również do izolacji akustycznej (przydatne w fabrykach, czy budynkach znajdujących się przy ruchliwych trasach). Wybierając natrysk pianką zyskuje się zatem potrójnie skuteczną izolację. Nawet najlepszy gatunek styropianu i najdroższa wełna mineralna nie dają takich korzyści.

Nie ulega wątpliwości, że ocieplanie budynków wszelkiego rodzaju przy użyciu pianki do opcja najkorzystniejsza. Pianka jest lekka, trwała, skuteczna w działaniu i dobrze dopasuje się do każdej powierzchni. To najlepsza inwestycja dla każdego.