podczas malowania dachów blaszanych Dachy blaszane są cenione przez wielu inwestorów z różnych względów. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na ich popularność niewątpliwie jest relatywnie niska cena tego pokrycia.
Jak przebiega malowanie dachu?
Inne ważne kwestie to łatwość układania materiału i jego lekkość (nie jest tu wymagana specjalna czy wzmocniona konstrukcja więźby dachowej), jak również – brak wymagań co do kąta nachylenia, ponieważ można je stosować nawet gdy kąt nachylenia połaci wynosi zaledwie dziesięć stopni. Dachy blaszane to jednak nie tylko same zalety, ale również wady. Jednym z najistotniejszych problemów jakie są związane z dachami blaszanymi jest ich podatność na korozję. Choć współcześnie stosowane materiały posiadają już wysoki stopień odporności na czynniki zewnętrzne, to jednak ta ochrona z biegiem czasu się zużywa. Starsze pokrycia dachowe są o wiele podatniejsze na uszkodzenia, dlatego należy zająć się nimi w odpowiedni sposób. Pierwszym krokiem jest oszacowanie powierzchni dachu i jego stanu technicznego, co pozwoli na obliczenie ilości potrzebnych środków.
Kolejna kwestia, zanim zabierzemy się za malowanie dachów, to sprawdzenie przyczepności powierzchni – może się okazać, że zewnętrzną warstwę trzeba usunąć, co podniesie koszt przedsięwzięcia. Następny etap to dokładnie oczyszczenie całej powierzchni oraz zajęcie się ogniskami korozji, które po oczyszczeniu mechanicznym trzeba zabezpieczyć dodatkową warstwą środków ochronnych. Cała powierzchnia dachu powinna też zostać odtłuszczona zanim zostanie zagruntowana i pomalowana farbą powierzchniową. Wybierając odpowiednie produkty warto wziąć pod uwagę stopień szkodliwości czynników atmosferycznych. Jeśli mieszkamy w okolicy o wysokim stopniu zanieczyszczenia powietrza, na przykład w rejonie Krakowa czy Katowic, to malowanie dachów musi zostać powiązane z odpowiednio skutecznymi środkami. Jeśli mamy problem z ich wyborem czy z samymi pracami konserwatorskimi, warto zdać się na pomoc fachowców. Specjaliści, dla których malowanie hal, dachów czy innych wielkich powierzchni jest codziennością, szybko i dokładnie zajmą się naszym dachem. Możemy im powierzyć wszystkie etapy prac i różne dachy, warto jednak upewnić się, czy mieli już doświadczenie z dachem podobnym do naszego. Mimo wszystko, malowanie dachówki a malowanie blaszanego dachu przebiegają inaczej. Do malowania dachu najlepiej jest wybrać suchy dzień, bez opadów deszczu, mgły czy wieczornej i porannej rosy. Wilgoć będzie miała spory wpływ na przebieg prac i trwałość malowania.
Jeśli zatroszczymy się o wszystkie szczegóły, włącznie z doborem odpowiedniego dnia do pracy, to efekty przeprowadzonej konserwacji dachu utrzymają się o wiele dłużej.
Więcej informacji o malowaniu dachów na stronie: http://malowaniedachu.com