projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz z wizualizacją – czyli jak bezpiecznie i stylowo urządzić dom

W obecnych czasach coraz większą wagę przykładamy do projektowania wnętrz. Pomieszczenia obecnie mają nie tylko być maksymalnie funkcjonalne, ale także modne i co najważniejsze dostosowane do indywidualnych gustów domowników.

Zalety projektowania z architektem

projektowanie wnętrzPołączenie tych wszystkich elementów i uzyskanie tym samym odpowiedniego efektu, nie zawsze jednak okazuje się być takie łatwe jakby się mogło zdawać. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku może być projektowanie wnętrza od razu z wizualizacją, dzięki temu będziemy widzieć, przynajmniej mniej więcej jak nasze wnętrze będzie wglądać i czy jest to zgodne z tym czego się spodziewaliśmy. Jeśli chodzi o przygotowanie takiego projektu to w zasadzie możliwości mamy tutaj dwie. Samodzielny projekt z wykorzystaniem różnego rodzaju dostępnych w tym celu programów lub też zlecenie wykonania takiego projektu architektowi wnętrz. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje wady i zalety. I tak profesjonalny projekt od architekta to pewność, że wszystkie elementy zostaną zaprojektowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami, dokładnie będą dobrane wymiary mebli, kolory ścian, podłóg itd. To także pewność, że architekt dobierze rozwiązania, zgodne zarówno z naszymi potrzebami i gustami, jak i obecnie panującymi trendami.

projektowanie wnętrzBy jednak taki projekt był rzeczywiście tym czego naprawdę szukamy należy dokładnie określić własne oczekiwania oraz upodobania, dzięki temu unikniemy wrażenia, że projektant w projekcie zawarł niepotrzebne udziwnienia. I tak na przykład, jeśli chodzi o samo projektowanie wnętrz na Śląsku z wizualizacją to ze znalezieniem wykonawcy nie powinno być żadnego problemu. Problemem może być tu natomiast cena, która w tym wypadku jest dość wysoka. Co zresztą jest główną wadą tego rozwiązania. Jeśli chodzi natomiast o samodzielne projektowanie przy wykorzystaniu odpowiedniego programu to na pewno jest to spora oszczędność. Jednak taka wizualizacje zwykle nie odzwierciedla stanu faktycznego. Pozwala nam raczej zobaczyć jak sprawdzi się dane rozmieszczenie oraz ogólny zestaw kolorystyczny. Wynika to z tego, że baza mebli czyli tego co możemy wstawić do projektu jest ograniczona, a co za tym idzie nie dla wszystkich planowanych rozwiązań uda nam się znaleźć odpowiedniki. Nie będzie to problemem dla osób, które już na żywo widziały meble oraz inne rozwiązania, które chcą zastosować we wnętrzu, o ile oczywiście mają one dobrą wyobraźnie przestrzenną.

Niemniej samodzielne projektowanie wnętrz to rozwiązanie dobre dla osób, które mają jakąś wiedzę odnośnie projektowanie czy też ogólnie dobre poczucie przestrzeni i stylu.