remonty kompleksowe

Profesjonalnie wykonane kompleksowe remonty

Co jakiś czas każdy właściciel domu i mieszkania jest zmuszony do tego, aby zrobić remont. Sprawa jest znacznie mniej skomplikowana, jeżeli mamy na myśli tylko odnowienie malowania ścian lub ułożenie nowych płytek.

Dobrze przeprowadzony remont

remonty kompleksoweZnacznie trudniej wykonać jest prace remontowe, jeśli mamy na myśli na przykład kamienicę lub inny budynek, jako całość. Wtedy remont zwykle nie polega na zmianie koloru przegród, a na znacznie bardziej złożonych czynnościach. Jego przeprowadzenie wymaga zatrudnienia profesjonalistów oraz zgłoszenia. Przede wszystkim warto sobie uświadomić, czym jest remont. Według przepisów prawa budowlanego, remont jest to zbiór czynności, których zadaniem jest odtworzenie pierwotnego stanu budynku. Oznacza to, że kiedy kruszeniu uległa warstwa konstrukcyjna lub po prostu jakieś elementy muszą zostać wzmocnione, takie prace wymagają bardziej szczegółowego zaplanowania i zgłoszenia do urzędu miasta lub gminy. Za załatwienie wszelkich formalności odpowiedzialny jest inwestor (czyli właściciel obiektu). Bardzo często jednak jest tak, że remonty kompleksowe zgłasza wynajęta przez zarządcę firma. Może to być albo wykonawca, abo biuro architektoniczne, należy jednak pamiętać o tym, żeby przekazać na jego ręce odpowiednie upoważnienie, które potwierdzi tą formę współpracy.

remonty kompleksoweW zależności od tego, jaki zakres prac będzie obejmował remont oraz od rodzaju odnawianych konstrukcji, powinniśmy wybrać odpowiedniego wykonawcę prac. Zupełnie inaczej będą bowiem wyglądały prace związane z wzmocnieniem stropów żelbetowych opartych na stalowych żebrach, a inaczej kiedy mamy do czynienia ze stropem Klaina lub Akermana. Im lepiej dobrane przedsiębiorstwo, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie dysponowało wykwalifikowaną kadrą oraz specjalistycznym sprzętem, dzięki czemu prace będą przebiegały szybko i sprawnie. Remonty kompleksowe wykonuje się raz na kilkadziesiąt lat, dlatego nie warto oszczędzać na materiałach i zatrudnionych pracownikach. Poprawnie wykonane prace sprawią, że obiekt znów odzyska dawną świetność, będzie w pełni bezpieczny dla użytkowników i funkcjonalny przez długie lata. Na rynku jest wiele firm, które zajmują się wykonywaniem prac remontowych. Warto jednak zorientować się, kiedy przedsiębiorstwa mają wolne terminy oraz jakie ceny panują aktualnie na rynku.

Dobrym pomysłem jest również sporządzenie projektu remontu. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują kompleksową obsługę inwestycji – wykonanie dokumentacji, załatwienie spraw urzędowych oraz przeprowadzenie wszystkich prac.