pompa ciepła

Pompa ciepła marki Galmet gwarancją najwyższej jakości

Szczególnie dużą popularnością cieszą się obecnie pompy ciepła. Są one wyjątkowymi urządzeniami. Energia, którą wytwarzają, jest bowiem w pełni ekologiczna. Pochodzi ona bowiem z naturalnych zasobów takich jak grunt oraz powietrze. Co istotne pozyskiwanie energii jest znacznie tańsze i korzystne dla środowiska naturalnego.

Pompa gwarantująca oszczędności

pompa ciepłaIstnieją dwa główne rodzaje pomp. Modele powietrzne pozwalają na wykorzystanie tego nośnika energii cieplnej do podgrzania wody użytkowej. Pompy ziemia – woda czerpią z kolei energię z wód głębinowych, znajdujących się głęboko pod powierzchnią ziemi. Co istotne ich temperatura jest w zasadzie stała i wynosi około 10ºC. Temperatura zewnętrzna natomiast znacznie zmienia się w przeciągu całego roku. Warto wiedzieć, że wbrew swej nazwie pompy ciepła mogą nie tylko ogrzewać nasz dom, ale i chłodzić. Proces ten odbywa się dzięki specjalnym konwektorom wentylatorowym. Często podnosi się zarzut, że pompy są drogie. Ich cena nie jest może niska, ale biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę czasu, jest to z pewnością inwestycja, która przyniesie spore oszczędności. Duża zaletą pomp ciepła jest też ich mała awaryjność. Są to urządzenia, które przy prawidłowym użytkowaniu posłużą nam przez lata. Żeby tak się jednak stało, powinniśmy z nich korzystać zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta.

pompa ciepłaDobrze jest też wykonywać okresowe przeglądy naszego sprzętu. Eksperci radzą, by robić to raz do roku, podobnie jak w przypadku tradycyjnych kotłów. Najlepszym okresem będzie sierpień lub wrzesień, czyli czas tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Warto wybrać wówczas specjalistę, który ma duże doświadczenie w serwisowaniu pomp ciepła. Jeśli postanowimy, że chcemy zakupić pompę ciepła, jakie konkretnie urządzenie powinniśmy zatem wybrać? Dużą popularnością cieszy się sprzęt firmy Galmet – pompa ciepła tego producenta z pewnością pozwoli nam na duże oszczędności i zadowolenie z jej korzystania. Marka ta specjalizuje się m.in. właśnie w produkcji pomp ciepła, a także zestawów solarnych oraz ogrzewaczy wody. Firma powstała w 1982 roku. Jej założyciel, Stanisław Galara, założył wówczas mały zakład we własnym garażu. Produkował w nim początkowo bojlery i ogrzewacze wody oraz grzejniki centralnego ogrzewania. Przez ponad 30 lat istnienia przedsiębiorstwa wiele się zmieniło.

Firma znacznie przez ten czas się rozrosła i stale rozwija się. Zatrudnia obecnie kilkaset osób, które pracują nad ciągłym wzrostem sprzedaży. Swe produkty Galmet oferuje nie tylko w Polsce, ale również eksportuje je za granicę.