Zawodowcy pracujący w warsztatach, nie będą działać na słabych, niskiej jakości elektronarzędziach. To mijałoby się z celem, gdyż wydłużałoby czas pracy, a i tak nie mielibyśmy pewności, że efekt końcowy nas zadowoli.
Oferta producentów szlifierek
Dlatego nie ma co się rozdrabniać, warto lepiej od razu zainwestować w dobre narzędzia. Dobre – to nie znaczy jednak drogie. Nawet w średniej półce cenowej znajdziemy pozycje godne uwagi. Przykładem może być szlifierka kątowa Makita GA5030R, której ceny wahają się od 200 do 300 złotych. Jeśli chodzi o szlifierki, jest to zdecydowanie średnia półka. Ale czy to źle? Niekoniecznie. Taka szlifierka jest wydajna i wytrzymała, w pracach warsztatowych sprawdzi się więc najlepiej. Dzięki ergonomicznej budowie oraz lekkości urządzenia, bez problemu za jej pomocą dostaniemy się w trudno dostępne miejsca. Praca będzie więc przebiegać zawsze szybko i sprawnie. W dodatku producent zadbał o odpowiednie wymiary przekładni kątowej, dzięki któremu możemy wykorzystać tarczę szlifierską w sposób całkowity. Kolejną zaletą jest mała średnica korpusu – ma to znaczenie dla osób, którym zależy na tym, aby móc jedną ręką operować szlifierką. Jak widać, wszystko wskazuje na to, że pod względem budowy takiej szlifierce Makita nie będziemy mieli niczego do zarzucenia.
Jeśli zaś martwimy się o szczelność konstrukcji – i tutaj Makita spisała się znakomicie. Zastosowano bowiem specjalne łożyska kulkowe, których zadaniem jest uszczelnianie pierścieni typu labiryntowego, co równocześnie pozwala na solidną ochronę przekładni oraz silnika przed zanieczyszczeniami. Jest to doskonałe zabezpieczenie przeciwpyłowe. Jakie jeszcze zalety modelu GA5030R można wymienić? Z pewnością wielu użytkowników ucieszy opcja anty-restartu, która jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa. Jeśli więc poszukujemy szlifierki kątowej, która będzie kompatybilna z tarczą o średnicy 125 mm – ten model Makity jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku, gdy obiektem naszego zainteresowania, jest szlifierka z tarczą o większej średnicy – np. 150 mm, tutaj możemy mieć już większy problem. Z pewnością nie znajdziemy tutaj nic ze średniej półki cenowej (jak w przypadku poprzedniego wymienionego modelu), gdyż większość urządzeń znajduje się w przedziale 600-1000 złotych. Są to więc rozwiązania bardziej profesjonalne, przeznaczone dla zawodowców.
Jak widać, Makita dba o wszystkich. W jej ofercie znajdą coś zarówno amatorzy, którzy poszukują dobrych elektronarzędzi do użytku domowego, jak i profesjonaliści, którzy na co dzień pracują w warsztacie czy na budowie.