bramki obrotowe wysokie

Po co montuje się bramki dostępowe?

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom muzeum, prokuratory, czy korporacji nie jest prostą sprawą. To zwykle ogromne budynki z mnóstwem pomieszczeń. Ochroniarz musiałby stale spacerować i patrolować każdy korytarz lub też nie spuszczać oka z kamer monitoringu. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można łatwo i szybko podnieść poczucie bezpieczeństwa.

Bramki różnego typu

bramki obrotowe wysokiePrzydatne w tym celu będą polecane bramki obrotowe wysokie, bramki uchylne, czy tripod. To tylko trzy spośród wielu rodzajów bramek dostępowych. Ułatwiają one pracę ochroniarzom – każda osoba która wchodzi do budynku musi się zatrzymać przed bramką, utrudnia także ewentualną ucieczkę. W zależności od rodzaju, bramki montuje się w różnych celach. Zwykle najważniejsze jest właśnie bezpieczeństwo – każda osoba zostaje np. wylegitymowana na policji i dopiero potem wpuszczona do środka. Dzięki temu np. przestępcy nie mogą ot tak sobie wejść na salę i skrzywdzić policjanta który ich ściga. Bramki mogą być połączone z wykrywaczami metalu. Do sądu czy na stadiom niektórzy próbują wnosić ostre narzędzia np. noże, maczety, czy choćby scyzoryki. Oczywiście takie osoby mają złe zamiary – chcą nastraszyć lub skrzywdzić fana przeciwnej drużyny czy członka wrogiego gangu.

bramki obrotowe wysokieDzięki wykrywaczom metalu w bramkach niemożliwe jest wniesienie potencjalnych narzędzi zbrodni. Obecnie dużym wzięciem cieszą się bramki mierzące temperaturę. Montowano je na stacjach kolejowych, na lotniskach, czy szpitalach. Wtedy nie trzeba było każdemu osobno mierzyć temperatury. Wystarczy że przeszedł on przez bramkę i było widać czy ma temperaturę w normie, czy też ma gorączkę. Jeśli ktoś był chory to był zawracany do domu, czy też zabierany na oddział covidowy. Bramki dostępowe mogą być też pomocne, jeśli połączy się je z programem komputerowym zawierającym dane o pracy zmianowej. Wtedy pracownik przy wejściu odbija kartę przy bramce i system rejestruje jego wejście do firmy. Analogicznie wychodząc także się odbije i zapisze się, że opuścił miejsce pracy. W ten sposób nie trzeba prowadzić rejestru obecności, ani pilnować tego kto ile czasu spędził na przerwie czy kiedy wyszedł wcześniej do domu.

Reasumując, jak widać bramki dostępowe to bardzo przydatne urządzenia. Pomagają w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa, uniemożliwiają wnoszenie broni do budynku, czy też zapobiegają podroży chorego pasażera. Dobre bramki oferowane przez licznych producentów można bez problemu kupić i montować w różnych miejscach, z dostępem do energii elektrycznej.