panele 3d

Panele dekoracyjne 3D – zalety, wady, zastosowanie

Można zdecydowanie powiedzieć, że ostatnimi czasy rynek dekoratorski wręcz rozpieszcza nas ilością dostępnych rozwiązań. Są propozycje zarówno z niższej, jak i z wyższej półki cenowej oraz dla osób o klasycznych upodobaniach i tych skłonnych do odrobiny szaleństwa.

Panele dekoracyjne 3d są efektowne

panele 3dW obliczu tak dużego wyboru trudno zdecydować się na jedną, najlepszą opcję. Każda bowiem ma swoje mocne i słabe strony, choć oczywiście istnieją takie, które tych minusów mają zdecydowanie mniej. Za jedną z nich można wymienić chociażby panele dekoracyjne 3D. To absolutnie ulubione rozwiązanie dekoratorów w ostatnim czasie, które przypadło do gustu także zwolennikom stylu i szybkich metamorfoz. Wymieniając zalety, jakimi odznaczają się panele 3D z pewnością należy wymienić niesamowity efekt wizualny jaki stwarzają. Działają na zasadzie trójwymiarowości od razu rzucając się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Osiągnięty efekt zależy oczywiście od zastosowanego wzoru paneli, jednakże każdy jeden wygląda niesamowicie ozdobnie. Panele ścienne 3D, które kupujemy od producenta – tudzież ze sklepu – są białe, zaś wybór wzorów jest trudny do wyobrażenia sobie. Można je pomalować na dowolny kolor każdą dostępną farbą – nawet strukturalną – w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Daje to właściwie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Pomieszczenie udekorowane nimi natychmiastowo zyskuje nowy, intrygujący charakter. Ich kolejną zaletą jest możliwość zastosowania w wielu pomieszczeniach. Mnogość wzorów umożliwia montaż zarówno w salonie, sypialni, przedpokoju, gabinecie, jak i pokoju dziecięcym. Ze względu jednak na ryzyko powstawania grzybów panele dekoracyjne 3D nie powinny być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak kuchnia czy łazienka. Wskazane jest też, by ściany były proste, o gładkiej powierzchni, co umożliwi szybki i prawidłowy montaż. Nie jest zresztą skomplikowany i nie wymaga wyspecjalizowanej ekipy. Panele ścienne 3D umożliwiają natychmiastową metamorfozę wnętrza, przy użyciu zaledwie kilku sztuk. To ważne ponieważ panele ścienne 3D charakteryzuje znacznie wyższa cena niż w przypadku innych opcji. Jeden panel może kosztować równowartość kwoty, jaką wyniosłoby pomalowanie całego pomieszczenia farbą. Oczywiście wszystko zależy tutaj od wielkości, kształtu, wzoru i producenta.

Nie warto jednak kierować się jedynie ceną, a należy wybrać panele 3D, które są hipoalergiczne, doskonale wykonane i najwyższej jakości. To zapewni nam satysfakcję na dłuższy czas. A kiedy nam się znudzą zawsze możemy przemalować je na inny kolor.

Czytaj więcej na: http://www.kalithea.pl