Ogrzewanie piecem

Ogrzewanie gazowe w przemyśle

Sensowna redukcja kosztów to jedna z najważniejszych cech prosperującego przedsiębiorstwa. Wiąże się to przede wszystkim z możliwościami, jakie niesie za sobą rozsądne dystrybuowania funduszami firmowymi. Zredukowanie kosztów w jednym sektorze pozwala ulokować je w innym co daje duże możliwości rozwoje konkretnemu przedsiębiorstwu. Oczywiście nie należy przesadzać z oszczędnością, zawsze musi być ona na rozsądnym poziomie.

Ogrzewanie i nowoczesne systemy grzewcze

OgrzewanieJednym z sektorów w którym można rzeczywiście sporo zaoszczędzić jest ogrzewanie. Wiele, przestarzałych instalacji grzewczych jest bardzo niewydajnych i każdego roku pochłania ogromne ilości kosztów związanych z ich eksploatacją. Nowoczesne systemy grzewcze są znacznie wydajniejsze, dlatego też ich użytkowanie jest znacznie bardziej opłacalne. Zwykle nawet po wymianie na nową instalację, taki sprzęt zwraca się już po pierwszym sezonie w większych obiektach przemysłowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest gazowe ogrzewanie przemysłowe. Gaz jest zdecydowanie lepszym paliwem od węgla, czy też oleju. Przede wszystkim jest on znacznie tańszy, a jego kaloryczność stoi na wysokim poziomie. Jest ona także przyjazny dla środowiska naturalnego, gdyż zdecydowana większość jego odmian spala się całkowicie, dzięki czemu nie wprowadza żadnych zanieczyszczeń do atmosfery.

Ogrzewanie piecemMożna go też często stosować wymiennie, gdyż jeden piec jest w stanie spalać różne rodzaje gazu, łącznie z tymi pochodzącymi z odzysku. Sama energia pozyskana w ten sposób jest w stanie zasilać różne rodzaje ogrzewania, które stosuje się wewnątrz obiektu przemysłowego. Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań są gazowe promienniki ciepła, które cechują się wydajnością stojącą na bardzo wysokim poziomie. Zasilane są one gazem podłączonym bezpośrednio do ich konstrukcji. Posiadają one integralny system spalania, dzięki czemu nie muszą być one podłączone do żadnego, centralnego systemu. Jest to ich bardzo duża zaleta, gdyż dzięki tym cechom mogą być one przemieszczane na terenie budynku i zainstalowane w każdym miejscu, gdzie się zmieszczą. Promienniki ciepła przekazują energię cieplną bezpośrednio do obiektów stojących na drodze fal podczerwonych, nie marnują energii na ogrzewanie powietrza.

W takiej konfiguracji powietrze nagrzewa się poprzez ciepło oddawane przez nagrzane w ten sposób obiekty, co jest rozwiązaniem niezwykle wydajnym. Proces spalania gazu dodatkowo ogrzewa powietrze wokół samego promiennika, dlatego też uzyskuje się dodatkowe źródło ciepła, a cały system pozwala na szybkie nagrzanie dużych przestrzeni.