ogrodzenie przenośne

Ogrodzenia tymczasowe na budowę i nie tylko

Czasami zdarzają się sytuacje, które wymagają na nas ogrodzenia danego terenu. Wszelkiego rodzaju linie produkcyjne czy nawet plac budowy nie wymagają od nas wykonania stałego ogrodzenia, jednak dla zapewnienia bezpieczeństwa powinniśmy zamontować tymczasowy płot i rozstawić elementy wokół danej powierzchni.

Ogrodzenie z metalu

ogrodzenie przenośneBardzo często zastosowanie takich barier jest wymuszone przez przepisy obowiązującego prawa, dlatego jesteśmy zobowiązani do tego, aby zamontować takie elementy. Zanim wybierzemy odpowiedni rodzaj płotu tymczasowego, powinniśmy ściśle określić, jakie są nasze potrzeby. Producenci oferują bowiem bardzo wiele rozwiązań, które nie powinni być stosowane zamienne. W szerokiej gamie produktów znajdziemy zarówno przęsła pewne jak i ażurowe. Czasami znacznie bezpieczniej jest użyć elementów zabudowanych. Z pewnością do takich sytuacji zaliczają się place budowy znajdujące się w centrum miasta. Tam ogrodzenie musi być solidne i zabezpieczać teren przed gapiami, którzy zaintrygowani przez widok mogliby chcieć wtargnąć na dany teren. Pełne ogrodzenie przenośne jest wykonane z blachy profilowanej oraz stelaży wykonanego ze stali. Wysokość przęseł ażurowych i pełnych jest znaczna – zwykle od 180 do 250 centymetrów.

ogrodzenie przenośneJest to konieczne, aby odpowiednio chroniły wyznaczony teren. Jednak oprócz tych wysokich płotków występują jeszcze inne. Nie wszędzie powinny bowiem znajdować się tak lekkie i jednocześnie wysokie elementy. Do odseparowywania terenu koncertu lub poszczególnych stref zamkniętych służą specjalne, stalowe barierki eventowe. Są one wykonane ze znacznie cięższych profili, przez co są znacznie cięższe. Dzięki temu tworzą solidną barierę pomiędzy danymi strefami, umożliwiając przy tym uczestnikom swobodną obserwację tego, co dzieje się na scenie. Wraz z przęsłami możemy wynająć również inne elementy ogrodzenia przenośnego. Szczególnie przydatne są specjalne stopy, które umożliwiają podporę dla stalowych barier. Mogą one być wykonane zarówno z betonu jak i bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wynajęcie ogrodzeń przenośnych nie jest wcale bardzo drogie drogie. Głownie cena jest zależna od ilość płotków oraz czasu, na jaki chcemy je wypożyczyć. Dodatkowo firmy bardzo często oferują rozstawianie płotków.

Wartość takiej usługi jest zależna od wielkości terenu, jaki chcemy ogrodzić. Ogromnym ułatwieniem jest również dostawa elementów w wyznaczone miejsce. Nie musimy martwić się o to, w jaki sposób przetransportować wszystkie elementy z wypożyczalni na dany teren.