meble kuchenne na wymiar

Od czego zależy koszt mebli kuchennych?

Wiele osób twierdzi, że kuchnia to serce domu, a nie salon. Jednak nawet jak ktoś nie przepada za spędzaniem czasu w kuchni to i tak musi zadbać o to pomieszczenie. Przede wszystkim pełni ona funkcje praktyczne, musi pomieścić wszystkie sprzęty, naczynia, produkty spożywcze. Kuchnia nie może być jednak brzydka i zaniedbana, szczególnie jeśli jest ona połączona z jadalnią i/lub z salonem.

Oryginalne meble kuchenne

meble kuchenne na wymiarWygląd kuchni przede wszystkim zależy oczywiście od mebli. Sa najbardziej widoczne, zajmują najwięcej przestrzeni, bo ściany są widoczne tylko między stojącymi, a wiszącymi szafkami. Na podłogę zaś mało kto zwraca uwagę. Od czego zależy koszt mebli kuchennych i na co zwracać uwagę? Na pewno meble kuchenne na wymiar będą nieco droższe od tych w gotowych zestawach. Wszystko jednak zależy od tego jakie materiały zostały użyte do ich produkcji. Najtańsze są oczywiście meble ze sklejki. Sklejka jest cienka, łatwo się ją zbija, można do niej dokładać okleiny w różnych kolorach. Przez to tworzy się meble jasne, ciemne, gładkie i wzorzyste. Jednak sklejka jest mało trwała i szybko się psuje. Po kilku latach takie meble mogą być porysowane, podrapane ,a nawet wgniecione. Lepsze byłyby oczywiście meble z prawdziwego drewna.

meble kuchenne na wymiarSzczególnie gatunki egzotyczne sa tu warte uwagi. Takie gatunki są odporne na działanie wysokich temperatur oraz wilgoci. Wiadomo, że w kuchni jest zwykle cieplnej niż w pozostałych pomieszczeniach a poza tym szafki mają częsty kontakt z wodą. Jednak meble z drewna będą droższe od tych ze sklejki. Poza tym można wybrać nietypowe wersje mebli np. takie z okładziną z lacobelu. To rodzaj barwionego szkła, które wygląda bardzo dekoracyjnie. Dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych. Jego gładka struktura odbija światło, optycznie powiększa pomieszczenie, a do tego jest łatwe w czyszczeniu. Taka okładzina jest tańsza niż zwykła klejona, ale tańsza niż np. granit czy marmur. Naturalny kamień może stanowić blaty kuchenne, jak i posadzkę, czy parapety. Taka opcja jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia, ale przy tym bardzo droga.

W związku z tym całkowity koszt mebli kuchennych będzie wyższy niż gdy wybierzemy blaty z tworzywa sztucznego, czy drewna. Podsumowując, cena mebli kuchennych na pewno zależy od tego czy kupowane są gotowe zestawy czy też są to meble robione na wymiar. Druga kwestia to użyte materiały. Kamień czy prawdziwe, lite drewno będą o wiele droższe, niż sklejka i tworzywa sztuczne. Warto wszystko podliczyć przed ostatecznym zakupem mebli do kuchni.