biologiczna oczyszczalnia

Oczyszczalnia przydomowa – same zalety

Wiele osób rozważających przeprowadzkę na przedmieścia zastanawia się, jak można rozwiązać pewne kwestie związane z brakiem podłączeń do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także gazowej. Instalacje elektryczne są obecnie wszędzie, brak gazu można obejść stosując małe butle do kuchenki lub duże zbiorniki stojące na działce. Co jednak z wodą i nieczystościami?

Korzyści z posiadania oczyszczalni ścieków

biologiczna oczyszczalnia Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana i nie obędzie się bez pomocy fachowców. Jeśli chodzi o wodę to stosuje się tu studnie głębinowe. Mogą one być jedynym ,,źródłem” wody, jak i pomocniczym. Wtedy wodę z wodociągów wykorzystuje się do użytku domowego, natomiast tą ze studni do ogródka. Jeśli chodzi o kanalizację to najbardziej polecana jest biologiczna oczyszczalnia – Poznań. Jej koszt może być nieco większy niż koszt założenia szamba, jednak ma ona same zalety. Przede wszystkim oczyszczalnia nie wymaga opróżniania. Przy pomocy specjalnych środków w proszku, które spuszcza się w toalecie, zawartość oczyszczalni zostaje zneutralizowana i zmniejszona, zmienia się w wodę i inne składniki bezpieczne dla środowiska. Taka mieszanka może zostać ,,oddana” do gruntu, bez szkody dla roślin i otoczenia. To nie tylko wygodniejsze rozwiązanie, ale i tańsze.

biologiczna oczyszczalniaWywóz szamba to nierzadko koszt kilkudziesięciu do kilkuset złotych i wywóz trzeba powtarzać często, natomiast zestaw saszetek z proszkiem wsypywać można nawet raz na trzy miesiące, a ich cena jest o wiele niższa. Kolejną zaletą jaką ma biologiczna oczyszczalnia – Poznań to brak nieprzyjemnego zapachu. Szambo może brzydko pachnieć, szczególnie przy wywozie lub kiedy zbiornik się przepełni, przy oczyszczalni nie ma tego problemu. Oczyszczalnia może być także mniejsza niż szambo, ponieważ jej zawartość zostaje zmniejszona poprzez biologiczne środki neutralizujące. To dobre rozwiązanie dla małych działek, gdzie nie byłoby miejsca na duże szambo. Warto zaznaczyć, że przydomowa oczyszczalnia to także rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Jedyne o czym trzeba pamiętać to okresowe czyszczenie oczyszczalni.

Można to spokojnie robić nawet raz na dwa lata, a czyszczenie nie trwa długo, nie jest skomplikowane (dla fachowców z dobrym sprzętem), ani nie wiąże się z przykrym zapachem podczas tej czynności. Warto zatem porzucić szambo na rzecz przydomowej, biologicznej oczyszczalni. Wykopy pod oczyszczalnię oraz montaż powierzmy specjalistom, a na pewno będziemy zadowoleni z jej działania. Zakup natomiast szybko się zwróci w trakcie codziennego użytkowania.