Szachy

Nowoczesny park – stoły do gry i nie tylko

Park czy lasek miejski to tereny, które można uatrakcyjnić na naprawdę wiele sposobów. Ławki czy place zabaw dla dzieci to oczywiste elementy, o które władze miasta powinny zadbać w pierwszej kolejności, jednak warto wiedzieć, jakie jeszcze innowacje wprowadzane są obecnie do parkowej przestrzeni. Na co szczególnie wypada zwrócić uwagę?

Betonowy stół do gry i inne atrakcje parków miejskich

Paletki do ping pongaParki to miejsca mające służyć rekreacji i wypoczynkowi. Odpoczywać możemy na wiele sposób. Jedni biegają, inni siedzą na ławce i czytają książki. Jednak coraz więcej parków i lasów miejskich jest zaopatrzonych w terenowe drewniane stoły z ławkami, przy których można zjeść posiłek lub wypić kawę. Często korzystają z nich rodziny urządzające sobie w parku piknik, grupy znajomych oraz osoby starsze. Stoły i ławki są w miarę szerokie, stabilnie przytwierdzone do ziemi i mieszczą około pięć osób. W sezonie letnim tego typu wyposażenie jest naprawdę przydatne i doceniane przez mieszkańców. Dla wielu nowością może być betonowy stół do gry. Ten masywny mebel, tak samo jak ławka wbijany w ziemię, posiada blat ozdobiony planszą do gry w szachy. Stół połączony jest w siedziskami, co razem stanowi integralny zestaw. Stoły z planszami szachowymi dostępne są w rozmaitych formach. Oprócz klasycznych wariantów kwadratowych, na rynku znajdziemy również stoły w kształcie ośmiokąta oraz podwójne prostokątne, na których znajdują się dwie plansze i szerokie ławy, które są w stanie pomieścić łącznie czterech graczy, po dwóch na planszę.

SzachyRozwiązań jest naprawdę wiele. Warto przejrzeć oferty firm fachowo zajmujących się budową i montażem tego typu akcesoriów. Oprócz stołów ogromną popularnością cieszą się także fit parki, czyli siłownie plenerowe. To zestaw kilku urządzeń treningowych ustawionych w jednej wspólnej przestrzeni. Przyrządy są dopasowywane do osób w każdym wieku, gdyż mają różny stopień trudności. Chętnie korzystają z nich zarówno osoby starsze, jak i dzieci oraz zaawansowani sportowcy. Fit parki oferują przyrządy dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Każdy z nich pozwala skupić się na konkretnej partii ciała. Siłownie zewnętrzne są świetną okazją do zaktywizowania mieszkańców i uatrakcyjnienia zielonej strefy miasta. Naprawdę warto inwestować w rozwój parków, tym bardziej, że nie tylko sami mieszkańcy na tym skorzystają.

Zielone płuca naszego miasta mogą stać się jego wizytówką w całym regionie i zapewnić ruch turystyczny w sezonie. Dobrze wyposażony park jest w stanie realizować promocję zdrowego stylu życia, tak bardzo popularnego w obecnych czasach. To ta część miasta, która pełni jedną z bardziej reprezentacyjnych funkcji, dlatego warto w nią inwestować i dostarczać rozwiązań na miarę XXI wieku.