rekuperacja

Nowoczesne instalacje – jak wpływają na jakość powietrza?

Wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii systematycznie wpływa na kształtowanie trendów współczesnego rynku instalacji. Nowoczesne systemy ogrzewania, sieci wodociągowe czy inteligentne rozwiązania z zakresu armatury wentylacyjnej pozwalają na efektywną optymalizację zasobów energii elektrycznej oraz zmniejszenie strat ciepła związanych z ogrzewaniem budynku nawet do 95%.

Rekuperacja jest ekologiczna

rekuperacjaZielone aukcje OZE przeprowadzane co roku w IV kwartale oraz dyrektywy KE związane z modernizacją planów gospodarczych dotyczących zmian w modelach zarządzania energią elektryczną determinują rynek inwestycyjny związany z nowymi rozwiązaniami dotyczącymi zwiększenia wydajności źródeł ogrzewania w obrębie budownictwa mieszkalnego. Do najpopularniejszych projektów z zakresu systemów instalacji wentylacyjnej należą mechanizmy z wykorzystaniem rekuperatora, który nie tyko przyczynia się do oszczędności związanej ze zmniejszeniem kosztów ogrzewania, ale także może mieć wpływ na poprawę jakości powietrza w naszym domu czy biurze. Profesjonalna, nowoczesna rekuperacja – Częstochowa to systemy umożliwiające montaż armatury zarówno w nowych jak i starszych budynkach w trakcie prac termomodernizacyjnych. Podstawową kwestią związaną z przygotowaniem projektu instalacji jest wykonanie rzutowania każdej z kondygnacji budynku, po czym opracowanie koncepcji montażu poszczególnych elementów armatury.

rekuperacjaŚrednie koszty fachowego montażu rekuperacji zaczynają się od około 20.000 zł w górę. Dodatkowo do klasycznego rozwiązania urządzeń armatury nawiewno- wywiewnej możemy dobrać dodatkowe komponenty wpływające na poprawę jakości powietrza w obrębie domu, mieszkania czy biura takie jak różnego rodzaju filtry. Dostępne na rynku urządzenia wpływające na niwelację kurzu w pomieszczeniach czy jonizujące powietrze to świetne rozwiązanie zarówno dla osób z alergią jak i normalnych użytkowników. Jakość powietrza w naszym najbliższym otoczeniu wywiera pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia oraz samopoczucie. W pomieszczeniach spędzamy blisko 90% swojego czasu ucząc się, pracując, odpoczywając, robiąc zakupy. Wydajna instalacja wentylacyjna poprawia poziom naszego codziennego funkcjonowania oraz poziom czystości tlenu w najbliższym środowisku.

Inwestując w nowoczesne systemy armatury sieci grzewczych oraz wentylacyjnych bezpośrednio przyczyniamy się do zwiększania poziomu odpowiedzialności społecznej w aspekcie lokalnym, dzięki czemu zwiększamy szansę na propagowanie inteligentnych, ekologicznych rozwiązań na szerszą skalę.