Nowa hala magazynowa

Młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero zastanawiają się nad rozpoczęciem własnego biznesu produkcyjnego, powinni dobrze zastanowić się dobrze nad wszystkimi kwestiami związanymi z interesem – przede wszystkim tymi dotyczącymi tego, jakie obiekty będą znajdować się na terenie firmy.

Szybka budowa hali magazynowej

hale magazynoweOczywiście wiadomo, będzie to hala produkcyjna oraz hala magazynowa – jednak z jakich materiałów najlepiej je wykonać? Wydawać by się mogło, że największą wytrzymałością cieszą się obiekty z betonu – beton kojarzy nam się z trwałością i solidnością, a postawiony budynek dobrze spełnia swoją rolę przez lata – nie ma możliwości, aby został mocno uszkodzony, zazwyczaj takie murowane i betonowe budynki przez pokolenia stoją niewzruszone i dopiero któryś z kolei właściciel decyduje się na ich wyburzenie. Należy jednak mieć pod uwadze, że jeśli zdecydujemy się na halę magazynową z betonu, to będziemy musieli sporo czasu czekać, aż zostanie ona wybudowana – szybszą opcją są stalowe hale magazynowe. Do ich budowy wykorzystuje się wysokiej jakości stal, elementy prefabrykowane zgodne z europejskimi i krajowymi normami technicznymi. Takie hale są izolowane termicznie, dlatego nie ma obaw, że temperatura w nich byłaby nieznośna dla pracowników. Dobra izolacja chroni hale przed zimnem i wiatrem. Oczywiście jeżeli budynek powstanie w zgodzie z projektem.

hale magazynoweAby tak się stało, do wykonania projektu należy zaangażować najlepszych, wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów, a podczas budowy nie powinniśmy zostawiać ekipy budowlanej bez nadzoru. Obok hal stalowych, interesujące rozwiązanie stanowią hale namiotowe – to obiekty, których tylko szkielet stanowi konstrukcja stalowa, z kolei ściany i dach wykonane są z wysokiej jakości plandeki PCV. Jej konkretna gramatura sprawia, że materiał wyróżnia się wytrzymałością oraz odpornością na obciążenia. Taka hala może stanowi dla nas dodatkową przestrzeń magazynową, w której trzymać będziemy towary jedynie w okresach bardziej wzmożonej produkcji, kiedy zwykła hala już nam nie wystarcza. Z pewnością będzie to wówczas dobra opcja.

Z takiego rozwiązania korzystają zresztą nie tylko firmy produkcyjne – z racji tego, że producenci hal namiotowych wykonują obiekty o dowolnych, określonych przez klienta wymiarach, taka hala dobrze sprawdzi się także jako na przykład pawilon handlowy, tymczasowy obiekt usługowy czy ujeżdżalnia koni. Jak widać, hala namiotowa o konstrukcji stalowej, może mieć wiele różnych zastosowań – dlatego cieszy się dość sporą popularnością wśród przedsiębiorców.