bramy segmentowe

Niezawodne i bezpieczne bramy garażowe

Garaż to nie tylko miejsce gdzie parkujemy auto, ale zwykle służy nam rownież do przechowywania rzeczy na które nie ma miejsca w domu co nie oznacza, że nie są one cenne. Zwykle są to rowery, urządzenia i narzędzia do prac remontowych, opony samochodowe i wiele innych. By zabezpieczyć nasz samochód, a także cenny dobytek konieczne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony jaką niewątpliwie będzie dobra brama garażowa.

Bramy segmentowe – wygodne wejście do garażu

bramy segmentoweObecnie najpopularniejszym produktem w tej dziedzinie są bramy segmentowe, których charakterystycznym i najważniejszym elementem jest panel bramowy. Do jego wykonania stosuje się wysokogatunkową stal, którą dodatkowo w celu zabezpieczenia przed korozją powleka się lakierem proszkowym. Brama składa się z dwóch stalowych ścianek, pomiędzy które wtłacza się pod ciśnieniem poliuretan. Ma on na celu zabezpieczyć drzwi garażowe przed wysokimi i niskimi b temperaturami, nadać im odpowiednie właściwości termiczne. Bramy segmentowe wykorzystywane na użytek budownictwa mieszkalnego często, dla uzyskania lepszej estetyki pokrywane są dodatkowo okleiną drewnopochodną, dopasowaną kolorystycznie do reszty budynku. Każda brama dodatkowo może posiadać element doświetlający w postaci okien zainstalowanych w panelu bramy lub jako osobny panel zbudowany z aluminium.

bramy segmentoweJest to sekcja przeszklona szybą z zespolonego PCV. Dzięki temu uzyskujemy efekt naturalnego szkła nie tracąc jednocześnie właściwości odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. Brama może unosić się do góry całkowicie lub tylko częściowo jeśli istnieje taka potrzeba. Ruch możliwy jest dzięki układowi rolek jezdnych oraz zawiasów. Siłą napędową stanowią sprężyny skrętne umieszczone na wale nawojowym z systemem linek stalowych z pomocą których brama może się unosić. Mechanizm ten służy do otwierania bramy ręcznie. Jednakowoż obecnie większość osób stawia na automatyczne rozwiązania i decyduje się na montaż mechanizmu sterowania automatycznego. Najczęściej jest to siłownik górny z szyną prowadzącą, której zadaniem jest wyciąganie bramy pod sufit garażu. Otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za pomocą pilota oraz wyłącznika naściennego.

Dzięki temu użytkowanie bramy jest dużo bardziej komfortowe gdyż nie ma konieczności np. wysiadania z samochodu gdy chcemy wjechać nim do garażu. Dodatkowo wyposażenie bramy w system fotokomórek lub listwę kontaktową umieszczaną w dolnej krawędzi pozwoli na zachowanie najwyższego stopnia bezpieczeństwa umożliwiając, natychmiastowe zatrzymanie się bramy w przypadku gdy podczas zamykania ktoś pod nią przejdzie.