rolety na okno

Najpopularniejsze rodzaje rolet

Rolety zaliczane są powszechnie do jednych z bardziej popularnych osłon okiennych. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania, jest jego bardzo duże zróżnicowanie. Dzięki niemu właśnie pozostają one typem produktu, który doskonale sprawdzać się będzie w wielu miejscach oraz zastosowaniach.

Osłona dzień i noc

rolety dzień i noc Największym plusem opisywanego rozwiązania jest fakt połączenia ponadprzeciętnych walorów wizualnych z praktycznością. Rolety takie mają bowiem funkcjonalność na poziomie żaluzji, z drugiej strony prezentując się od nich zdecydowanie bardziej atrakcyjnie. Produkt taki powstaje poprzez połączenie naprzemiennie ułożonych pasów o cechach zaciemniających oraz przepuszczających światło. To, jak duże jego ilości będą się dostawać do wnętrza, zależne jest od odpowiedniego ustawienia tych pasów. Ogromnym plusem wspomnianych rolet jest również fakt, że mogą one stanowić wyjątkową dekorację danego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o stylowe rolety w Bydgoszczy, nie powinno się zapominać o tych typu zaciemniającego. Ten właśnie rodzaj jest wyposażony w dodatkową warstwę z gumy, ewentualnie w powłokę typu Silver. Właśnie dzięki niej, przy pomocy opisywanych osłon okiennych uzyskać można niemal całkowite wyciemnienie danego pomieszczenia.

rolety na okno Takiego rodzaju produkt warto jest stosować na przykład w sypialniach, bądź też w pomieszczeniach narażonych na szczególnie intensywne nasłonecznienie. Rolety tego typu będą również doskonałym wyborem zimą, gdyż skutecznie chronić będą przed zbyt szybką ucieczką ciepła z wnętrza budynku. Kolejnym rodzajem takich osłon, o którym warto jest wspomnieć, są z pewnością te w wersji mini. Jak można wywnioskować po samej nazwie, ich rozmiary są zdecydowanie mniejsze niż rolet standardowych. Dlatego też będą doskonałym wyborem na przykład w łazience, gdzie rozmiar okna jest zazwyczaj znacznie ograniczony. Jeszcze innym rodzajem takich osłon okiennych są rolety plisowane. W obecnym czasie powszechne jest wykorzystywanie różnego rodzaju osłon okiennych, które dostępne są w wielu różnych wersjach.

Tym zdecydowanie najbardziej popularnym są oczywiście rolety, które z kolei są dostępne w kolejnych, mocno różniących się względem siebie odmianach. Dzięki roletom, zadbać można o odpowiednie wyciemnienie nawet tych pomieszczeń, które są bardzo mocno narażone na nasłonecznienie. Pewne ich rodzaje, na przykład te typu dzień noc, mogą być z kolei doskonałą ozdobą niemal każdego wnętrza.