dekoracyjna cegła

Modne dekoracje ścienne

Myśląc o dekoracjach, większość osób myśli o porcelanowych figurkach, świeczkach, kolorowych poduszkach, czy nawet o roślinach doniczkowych. A przecież dekoracje mogą nie tylko leżeć na kanapie, czy stać na parapecie. Również ściany można udekorować w różny sposób, zarówno tymczasowo, jak i na stałe (a przynajmniej do czasu wykonania remontu czy innej metamorfozy).

Co warto wybrać by całośc wyglądała modnie i estetycznie?

biała cegła Jak dopasować dekoracje do konkretnego stylu wnętrzarskiego? Zacznijmy od dekoracji stałych. To między innymi modna cegła dekoracyjna biała lub czerwona. Ceglana ściana z kominkiem czy telewizorem będzie wyróżniała się na tle innych. Świetnie pasuje do stylu loftowego czy industrialnego, wykorzystywana jest też podczas projektowania domków góralskich. Warto zaznaczyć, że to może być różny rodzaj cegieł. Czerwone płytki wykonywane są z prawdziwej cegły ciętej na ,,plasterki”. Cegła biała to cegła gipsowa. Można wykorzystać także okładziny lub tapety imitujące cegłę. Kolejna opcja na dekoracje ścienne to fototapety i naklejki. Tapeta zwykle zajmuje jedną ścianę w pokoju, naklejki umieszcza się blisko kącika wypoczynkowego, czy też nad łóżkiem w sypialni. Tapeta czy naklejki są łatwiejsze w montażu niż cegła, choć są one mniej trwałe.

dekoracyjna cegłaJednak można mieć na ścianie leśny krajobrazy, widok plaży, czy realistyczne kwiaty i dmuchawce o wielkości pół metra. Trzecia opcja to produkty do dekoracji tymczasowych, które można w każdej chwili zdjąć, zamienić na inne, czy zmienić ich położenie. Można tu wyróżnić obrazy, plakaty, zdjęcia, czy nawet ozdobne zegary. Obrazy można wybierać zarówno wśród replik dzieł wielkich mistrzów, jak i obrazy namalowane przez lokalnych twórców. Co do plakatów to dominują tu te z motywującymi, zabawnymi, czy radosnymi cytatami, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wiesza się je w równych rzędach, często po kilka w jednej ,,grupie” na ścianie. Zdjęcia rodzinne także można ładnie wyeksponować, np. wybierając drewnianą ramkę. Co się tyczy zegarów, to można wybrać te o prostym kształcie np. okrągłe, ale ze wzorzystym tłem czy kolorową ramą, jak i te w nietypowym kształcie np. pawiego ogona czy z gwiazdkami na pałąkach przymocowanymi do tarczy.

Jak widać jest wiele ciekawych opcji, na dekoracje ścienne. Są to ozdoby trwałe przytwierdzone do ściany, takie jak cegła, czy tapeta, jak i te, które zawsze można zdjąć, czyli ramki czy zegary. Wszystko zależy od tego czy lubi się często zmieniać wystrój wnętrza, czy też woli się trzymać jednego konkretnego stylu.