imitacja białej cegły

Mieszkanie w stylu loft – imitacja białej cegły

Co wiemy o stylu loft? Przede wszystkim to, że bardzo lubi on surowe formy. Wiele rzeczy takich jak kanapy, fotele czy stoliki są zupełnie od siebie różne. Na pierwszy rzut oka nie łączy ich zupełnie nic – ani ten sam materiał, z którego zostały wykonane ani technika. Kolory materiałów, obić są także inne.

Ludzie chętnie wybierają białą cegłę

imitacja białej cegłyJednak przypatrując się chwilę dłużej można zauważyć, że wszystko świetnie ze sobą pasuje. W tym całym nieładzie można zauważyć swego rodzaju taktykę na urządzenie tego wnętrza. Ściany są chłodne, mocno industrialne. Często występuje na nich cegła dekoracyjna, bowiem jej zadaniem jest pokazanie tego stanu surowego. Są oby, które nie wyobrażają sobie tego, że ich pokój czy nawet całe mieszkanie mogłoby wyglądać inaczej. Decydują się wówczas na różnego rodzaju materiały mające jak najbardziej podkreślić stylistykę w jakiej urządzone jest mieszkanie. Często wybierana jest tania imitacja białej cegły. Najczęściej jest ona wybierana do salonu przez ludzi dbających o projektowanie swoich wnętrz. W stylu loft mało kto pozwala sobie na białą cegłę w innym pomieszczeniu jak łazienka i czasami kuchnia.

Spowodowane jest to przede wszystkim ucieczką od standardowych rozwiązań a biel ostatnio za takie rozwiązanie można uznać. W mieszkaniach w stylu loft można także znaleźć panele dekoracyjne. W wielu polecanych internetowych sklepach można otrzymać panele mocno ozdobne. Kiedy tylko pragniemy aby wnętrze charakteryzował minimalizm wybiera się panele 3D gipsowe, które nie są mocno krzykliwe. Przyznać jednak trzeba, że sama technika 3D sprawia iż coś jest znacznie bardziej wypukłe niż nam się mogło wydawać. Wówczas poszukiwane są panele ścienne 3D przypominające swoim wyglądem stare, czerwone cegły nieco wystające ze ściany. Dzięki temu wnętrze utrzymane jest cały czas w tym samym klimacie ale otrzymuje dodatkowego tak zwanego smaku. Przybyli goście zastanawiają się bowiem czy jest to tapeta, druk czy może faktycznie zdecydowaliśmy się na tak nierówne cegły. Warto zaznaczyć także to, że loft to otwarte przestrzenie. Praktycznie w ogóle nie ma ścian – rozdzielają tylko poszczególne pomieszczenia od reszty, jednak salon, jadalnia i kuchnia przeważnie znajduje się jako jedno.

Co ciekawe taka sama zasada występuje w przypadku, gdy w grę wchodzą lokale urządzone w takim stylu. Wtedy to klienci mają okazję zobaczyć jak wygląda praca w kuchni – kucharze muszą natomiast uważać na to co robią. Jest to jeden z najbardziej otwartych stylów jakie występują w aranżacji wnętrz, dodatkowo coraz częściej wybieranym.