meble na wymiar

Meble na wymiar z płyt MDF

Coraz częściej osoby poszukujące mebli do mieszkania decydują się na skorzystanie z usługi produkcji mebli na wymiar. Producent wykonuje je na indywidualne zamówienie. Oczywiście będzie to kosztowało nieco więcej niż zakup mebli w salonie meblowym, jednakże wiąże się też z wieloma korzyściami.

Meble chętnie kupowane

meble na wymiarPrzede wszystkim dzięki tej usłudze możemy idealnie dopasować meble do danego pomieszczenia, niezależnie od jego kształtów oraz rozmiarów. Jeśli wcześniej obawialiśmy się, że nie uda nam się wykonać atrakcyjnej aranżacji pomieszczenia wąskiego i długiego, z meblami na wymiar możemy pozbyć się takich obaw. Dzięki nim możemy wykorzystać całą dostępną przestrzeń i odpowiednio ją zagospodarować, a przy tym uniknąć wrażenia przytłoczenia. Nic dziwnego, że popularne meble na wymiar w Lubinie są tak często kupowane. Możemy wybrać nie tylko wymiary mebli, ilość szafek, szuflad czy półek, ale nawet materiał, z jakiego mają być wykonane dane wyroby. Oczywiście może to być drewno, surowiec naturalny i szlachetny, który bardzo dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim jest ono utrzymane. Może to być też tańszy odpowiednik drewna, czyli płyty MDF. Skrót ten można rozwinąć jako Medium Density Fibreboard. Takie płyty wykonywane są z zmielonego w sposób bardzo drobny drewna, które miesza się z odpowiednimi związkami organicznymi.

meble na wymiarMieszanka ta podlega prasowaniu w bardzo wysokiej temperaturze i w ten sposób zyskuje stałą strukturę. Właściwości końcowe zależą jednak od pokrycia tej płyty. Możemy na przykład okleić ją na ciepło folią PCV, czy też wykończyć lakierem. W pierwszej wersji takie meble będą charakteryzować się dużą odpornością na wilgoć, jednakże nieco mniejszą na działanie wysokiej temperatury- nie jest to więc dobre rozwiązanie jeśli chodzi o blaty robocze umieszczane w pobliżu kuchenki lub piekarnika. Wysoka temperatura może sprawić, że folia będzie się odbarwiać czy nawet kurczyć. Lepiej jest zdecydować się na wykończenie mebli lakierem – wówczas są odporne na wysoką temperaturę oraz zabezpieczone przed wilgocią. Tutaj minusem jest jednak podatność na zarysowania. Inną opcją jest pokrycie mebli z płyt MDF fornirem – będą idealnie naśladowały naturalne drewno i charakteryzowały się podobnymi właściwościami technicznymi, chociaż mniejszą wytrzymałością.

Jak widać, każda z opcji wykończenia mebli z płyt MDF ma swoje zalety, ale też wady. Z czegoś zawsze musimy zrezygnować, warto więc dobrze rozważyć, co jest dla nas najważniejsze, a na co możemy przymknąć oko.