meble dębowe do jadalni

Meble dębowe w salonie z jadalnią

W dawnych czasach jadalnia musiała być oddzielnym pomieszczeniem w domu. Wynikało to z jej funkcji. Jak głosi definicja, służyła ona przede wszystkich do spożywania posiłków, to tam gromadziła się cała rodzina, aby wspólnie zjeść. W wielkich pałacach nierzadko mieściła się z dala od kuchni, dzisiaj natomiast ze względów praktycznych, jadalnia bardzo często urządzana jest jak najbliżej kuchni, aby ułatwić serwowanie posiłków.

Unikatowe meble dębowe

meble dębowe do jadalniNikogo też nie dziwi już fakt, że te dwa pomieszczenia są ze sobą połączone. Coraz częściej można spotkać się również z sytuacją, gdy jadalnia stanowi jedną całość z salonem. Rozwiązanie to wybierane jest najczęściej przez osoby, które posiadają mały metraż domu lub mieszkania. Jeśli sami się na to decydujemy warto tak przemyśleć aranżację wnętrza, aby wszystko ze sobą współgrało, a jadalnia oprócz funkcji czysto praktycznej, przejęła również reprezentacyjną rolę salonu. Można to uzyskać decydując się na solidne meble dębowe do jadalni, które dzięki swojemu charakterowi oraz materiałowi z którego są wykonane, nadadzą całemu wnętrzu klimatu, przykuwając uwagę gości. To także doskonała inwestycja, ponieważ istnieje większa pewność, że takie meble będą jeszcze w dobrym stanie przez wiele lat, może nawet posłużą przyszłym pokoleniom. Naturalne drewno wprowadza do domu ciepłą atmosferę, dzięki czemu przebywanie w nim stanie się jeszcze przyjemniejsze. Jeśli poznaliśmy już podstawowe zalety takich mebli, warto zastanowić się z jakich elementów powinien składać się taki komplet.

meble dębowe do jadalniOczywiście nieodłącznym elementem powinny być krzesła, ich liczba powinna być uzależniona od liczby domowników oraz tego jak często gościmy większą grupę osób. Centralnym punktem jest pomieszczenia jest stół, masywny i wykonany z drewna będzie grał główną rolę w całym pomieszczeniu. Warto również rozważyć zakup kredensu lub komody, gdzie moglibyśmy przechowywać zastawę stołową. To nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale również ozdoba całej jadalni. Witryna to dobry pomysł w jadalni połączonej z salonem, ponieważ oprócz dekoracyjnych talerzy i filiżanek, możemy przechowywać w niej książki czy różne pamiątki czy wazon z kwiatami. Można do niego dokupić regał do kompletu lub półki.

Decydując się na zakup mebli dębowych warto zapoznać się z informacjami na temat ich pielęgnacji. Jeśli będziemy robić to prawidłowo, nie narażając ich na działanie wilgoci i wody, a także na porysowanie ostrymi narzędziami, mogą nam posłużyć na wiele lat. Meble z drewna z dębowego to inwestycja na lata.