blaty kuchenne drewniane

Lite drewno na blaty kuchenne

Odwiedzając jakiekolwiek salony meblowe w Warszawie możemy od razu zauważyć, że przeważająca liczba oferowanych tam mebli nie jest wykonana z litego drewna. Materiałem jaki zdecydowanie dominuje obecnie podczas produkcji mebli jest płyta MDF. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim atrakcyjnej cenie.

Blaty kuchenne – a może z płyty wiórowej?

blaty kuchenne drewniane Jakie są główne różnice pomiędzy meblami wykonanymi z litego drewna, a tymi z płyty wiórowej? Przede wszystkim lite drewno jest niepowtarzalne – ma różny układ słojów i zawsze wygląda inaczej. Dodatkowo mamy szeroki wybór odmian, od olchy, buku czy sosny, aż po drewno egzotyczne. Natomiast płyta wiórowa zawsze jest tylko i wyłącznie imitacją, która w zetknięciu z prawdziwym drewnem być może nie wygląda tandetnie, ale z pewnością nie robi już tak dużego wrażenia. Na ich obronę warto jednak zaznaczyć, że meble z płyty pliśniowej mają też swoje zalety – i to dosyć istotne. Przede wszystkim są znacznie lżejsze niż drewniane i – co warto jeszcze raz podkreślić – znacznie tańsze. Są znacznie bardziej przyjazne środowisku i łatwiej utrzymać je w czystości. Doceniają je szczególnie osoby, dla których ważna jest ochrona środowiska, ponieważ powstają z klejonych odpadków i trocin po obróbce litego drewna. Pod względem jakości i wytrzymałości jest to jednak zdecydowany minus. Meble te odznaczają się niską odpornością mechaniczną na wgniecenia, zarysowania i plamy.

Niestety musimy liczyć się też z tym, że meble z płyty wiórowej, które są źle zabezpieczone lub przechowywane mogą stać się środowiskiem do rozwoju pleśni i grzybów. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie na kilka lat, więc trudno mówić o dużej trwałości i solidności. Całkowicie inaczej jest w przypadku mebli z litego drewna. Tutaj musimy z pewnością przygotować się na znacznie większy wydatek, jest będzie to inwestycja nie na kilka, a kilkanaście lub więcej lat. Nowoczesne blaty kuchenne drewniane w warszawie i inne elementy wyposażenia mieszkań są więc przede wszystkim bardzo solidne, o wyjątkowych walorach estetycznych już nie wspominając. Każda tradycyjna pracownia rzeźbiarska wykonuje szafy, łóżka, komody czy stoły drewniane na zamówienie, więc możemy mieć pewność, że zapłacimy za produkt niepowtarzalny, który stolarz wykonał specjalnie w oparciu o nasze oczekiwania i pomysły.

Usługi stolarskie w Warszawie są w pewnym sensie usługą elitarną i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jest to jednak doskonała okazja na zamówienie bardzo oryginalnego mebla. Warto pamiętać o tym, że lite drewno łatwo poddaje się obróbce i można bardzo efektownie je postarzać.