Ledowe oświetlenie w halach przemysłowych

Wszelkiego rodzaju miejsca pracy muszą być odpowiednio oświetlone, co wydaje się być sprawą całkiem oczywistą. Oświetlenie wpływ nie tylko na odpowiednie funkcjonowanie pracowników, ale także na ich bezpieczeństwo i zdrowie. Różnego rodzaju miejsca muszą być doświetlone odpowiednio, co do ich przeznaczenia.

Wydajność oświetlenia LED

oświetlenie przemysłowe ledZwykle wszelkiego rodzaju hale, czy fabryki posiadają duże bardziej intensywne oświetlenie, niż na przykład biura , czy sklepy. Obiekty przemysłowe zwykle są znacznie większe i często nie posiadają okien, co z kolei przejawia się małą ilością światła wewnątrz, lub czasami jego kompletnym brakiem. Dlatego też w przemyśle używa się lamp o ogromnej mocy, aby oświetlić duże i zaciemnione przestrzenie. Jeszcze całkiem niedawno korzystano z lamp zasilanych tradycyjnymi żarówkami żarowymi, które nie są ani zbyt wygodne obsłudze, tanie, ani wydajne. Tego typu oświetlenie jest niezwykle problematyczne ze względu na jego niezwykle krótką żywotność, oraz spory pobór energii elektrycznej. Bardziej popularne stały się nowocześniejsze żarówki w postaci halogenów ze względu na ich większą żywotność, oraz wydajność. Jednak to oświetlenie przemysłowe LED kompletnie podbiło rynek chwilę po jego wprowadzeniu.

oświetlenie przemysłowe ledOd czasu jego pojawienia się na rynku nie trzeba było długo czekać, aż jego popularność zaczęła drastycznie rosnąć, a decydowało się na nie coraz to więcej zarówno osób prywatnych, jak i całych przedsiębiorstw. Oświetlenie tego typu jest niezwykle wydajne, jego przepalenie zajmuje bardzo długo i niezwykle rzadko się zdarza. Pobór prądu jest także znacząco mniejszy, te dwa czynniki przekładają się na zwiększoną oszczędność, co w okresie długoterminowym potrafi przełożyć się na względnie wysokie sumy. Wiele osób martwi się jednak, że tego typu oświetlenie jest zbyt słabe i nie jest w stanie funkcjonować jako główne źródło światła w większych miejscach o charakterze przemysłowym. Jest to nieprawda, oświetlenie ledowe stało się niezwykle popularne także w sektorze przemysłowym i jest tak samo praktyczne jak innego typu oświetlenia. Wystarczy zakupić lampę o odpowiedniej mocy, a będzie ona bez problemu nadawać się jako oświetlenie główne, nawet w sporych przestrzeniach przemysłowych.

Ledy nie ustępują na krok chociażby halogenom i są w stanie świecić tak samo intensywnie, a to wszystko przy znacznie mniejszym poborze mocy i większej trwałości. To właśnie te czynniki zdecydowały o znacznej przewadze oświetlenia LED w ostatnich czasach, dlatego też dzisiaj jest praktycznie najpopularniejszym typem oświetlenia zarówno w domach, jak i budynkach przemysłowych.