koszule flanelowe robocze

Koszule flanelowe – czy tylko do pracy?

Koszule flanelowe to dobra opcja do pracy. Są wygodne, ciepłe, łatwe w utrzymaniu czystości. Jednak nadają się one nie tylko jako odzież robocza, ale także jako ubranie noszone na co dzień. W końcu ilość zalet jakie posiada tkanina flanelowa jest bardzo duża. Kiedy możemy ją użyć i będziemy z tego zadowoleni?

Koszule flanelowe są wygodne

koszule flanelowe roboczeWygodne koszule flanelowe robocze będą idealne do prac w ogrodzie. Materiał jest na tyle gruby, że kolce roślin czy ostre gałęzie nie będą nam straszne, jednak na tyle przewiewny, że zapewni nam odpowiedni komfort. Flanela jest także ciepłym materiałem, więc nadaje się do pracy wiosennych, jak i jesiennych. Szczególnie ciepła flanelowa bluza z kapturem będzie dobrą inwestycja. Każda koszula posiada kieszonki idealne do przechowywania kluczy, latarki, śrubokręta czy gwoździ. W ten sposób nie musimy mieć organizera ani podstawki do trzymania potrzebnych drobiazgów. Kieszonka także ułatwia przenoszenie rzeczy, kiedy obie ręce mamy zajęte. Dzieje się tak wtedy, kiedy schodzimy po drabinie na dach i potrzebujemy latarki, żeby sprawdzić drożność rynien, czy też nosimy duże rzeczy i nie mielibyśmy jak zabrać ze sobą małych gwoździków.

koszule flanelowe roboczeKoszula flanelowa nie brudzi się łatwo, nawet podczas prac ziemnych. Wystarczy ją otrzepać i gotowe. Poza pracami ogrodowymi koszula flanelowa sprawdzi się jako dodatkowe wierzchnie okrycie, na przykład na ognisku, czy imprezie na tarasie. Koszula ma wzór w modną kratkę, dzięki czemu nie będzie wyglądała źle nawet w zestawieniu z nowym ubraniem. Flanelową odzież można często spotkać także u osób zajmujących się hobbystyczną naprawą samochodów, majsterkowaniem, czy remontami. Z koszul łatwo można usunąć resztki smaru, wióry i drzazgi drzewne się jej nie trzymają, a farbę można sprać nawet wodą, jeśli od razu się za to zabierzemy. Robocza koszula ma zwężany kołnierzyk i mankiety, dzięki czemu nic się nie przedostanie pod naszą koszulkę, na przykład kapiąca farba z sufitu. Można jednak łatwo podciągać rękawki, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nowa, ładna koszula flanelowa nadaje się także do noszenia na co dzień. Moda na flanelę wraca co jakiś czas, a jeśli dodamy do niej kolorową koszulkę i zwykłe dżinsy to z powodzeniem może zastępować ciepły sweter lub bluzę.

Jak widać koszule flanelowe nadają się nie tylko na odzież roboczą i firmową, ale również sprawdzają się przy pracach domowych, hobbystycznych, czy też do noszenia na co dzień. Dostępność koszuli w kilku kolorach i rozmiarach sprawia, że łatwo jest znaleźć model dobry dla siebie.