znany producent oświetlenia led

Korzyści ze stosowania oświetlenia LED

Skąd wzięła się popularność oświetlenia LED? Korzystamy z niego na co dzień i z pewnością nie zastanawiamy się nad tą kwestią. Tymczasem warto, ponieważ technologia oświetlenia LED uważana jest za najważniejsze odkrycie w dziedzinie oświetlenia od czasu, kiedy Thomas Edison opatentował żarówkę.

Ogrom zalet oświetlenia LED

znany producent oświetlenia ledPrzede wszystkim podstawową zaletą LED jest długa żywotność takiej diody. Według badań, jeżeli będziemy eksploatować LED przez 8 godzin dziennie, 250 dni w roku, wówczas jedna żarówka z diodą LED starczy nam na 25 lat! Bez konieczności wymiany! Wychodzi na to, że w ciągu całego swojego życia każdy z nas kupi żarówki LED trzy lub maksymalnie cztery razy! Tymczasem wszyscy dobrze pamiętamy tradycyjne żarówki, które potrafiły przepalić się już po kilku miesiącach czy roku użytkowania. Jak widać, inwestycja w LED to także oszczędność pieniędzy, nie tylko energii! Nawet częste włączanie i wyłączanie światła nie wpływa na skrócenie żywotności żarówki LED i nadal będzie ona nam służyć przez nawet 50 tysięcy godzin. Wśród zalet wymienia się jednak nie tylko wysoką wydajność energetyczną, a także wysoką odporność na wstrząsy, co wiąże się z brakiem kosztów konserwacyjnych. Korzyści ze stosowania LED to także przyciąganie mniejszej ilości owadów, brak promieniowania UV i podczerwonego, jak również obniżona emisja CO2. Na to wskazuje każdy dobry i znany producent oświetlenia LED.

znany producent oświetlenia ledDecydując się na zakup żarówek LED, możemy wybrać dowolne produkty o różnej temperaturze barwowej – od ciepłej bieli do białego światła dziennego. Barwa światła jest bardzo ważna, ponieważ od niej często zależy, jak się czujemy – w innej barwie światła dobrze się pracuje, w innej zaś – można pozwolić sobie na prawdziwy relaks. Pamiętajmy o tym, dobierając oświetlenie do salonu, kuchni, jak i do gabinetu czy łazienki. Nie wszędzie będzie bowiem ta sama temperatura barwowa. Możemy zakupić też diody, które emitują światło kolorowe – na przykład zielone, czerwone czy niebieskie. To też ciekawa opcja, światło takie możemy wykorzystać w kąciku zabaw w pokoju dziecka. Z pewnością będzie to dla niego atrakcyjne. Jak widać, LED to same zalety, nic więc dziwnego, że oświetlenie tego typu stosowane jest już niemal wszędzie.

Wykorzystujemy to oświetlenie nie tylko w domach, biurach, obiektach handlowych, ale diody LED montuje się także w lampach samochodowych, dzięki czemu kierowca może zawsze jeździć bezpiecznie. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez technologii LED i to nic dziwnego – jest ona bowiem naprawdę wartościowa.