plisy

Kolorowe plisy – solidna i piękna osłona okien

Plisy są jednym z rodzajów osłony okien. Łączą ze sobą funkcjonalność, elegancję i możliwość dopasowania do wielu wnętrz. Ten rodzaj zasłaniania okna daje możliwość dostosowania ilości wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych. Jak montuje się plisy i do jakich okien będę najlepsze?

Plisy w różnych odcieniach

plisyPlisy to materiał w formie harmonijki, umieszczony między dwiema listwami – górną i dolną. W zależności od potrzeb można zwijać i rozwijać od góry i od dołu w różnych konfiguracjach. Pozwala to dopasować zasłonięcie okna do aktualnych potrzeb. Występują w wielu kolorach. Można je więc dopasować do wystroju mieszkania. Montaż plis jest bardzo istotną kwestią. Poprawne ich zamontowanie gwarantuje sprawne użytkowanie i dłuższa żywotność tych zasłon. Najpopularniejsze są dwie metody montownia plisów: bezinwazyjnie i inwazyjnie. Sposób bezinwazyjny polega na użyciu zaczepów na dolnej i górnej ramie okna. Należy jednak pamiętać, że zaczepy będą odstawać. Dlatego przed zdecydowaniem o montażu bezinwazyjnym zalecane jest sprawdzenie, czy nie będzie to utrudniało otwierania okna.

plisyTe specyficzne żaluzje montowane bezinwazyjnie mogą mieć mniejszą wagę. Bezinwazyjnie nie powinno się więc montować ciężkich i dużych plisów. Warto wybrać je w mieszkaniu wynajmowanym – nie powodują naruszenia okna. Montaż inwazyjny w świetle szyby wiąże się z wywierceniem w ramie okna niewielkich otworów na śruby montażowe. Jest to metoda zapewniająca większą stabilność konstrukcji. Usprawnia posługiwanie się plisami. Jest to też doskonała forma zasłonięcia okien dachowych i okien o nietypowych wymiarach. Materiały wykorzystania do plisów może występować w różnych wariantach. Dostępne są kolorowe plisy w Bytomiu i wielu innych miastach. Bogaty oferta kolorystyczna, w której występuje ten rodzaj zasłon okiennych pozwala dopasować je do różnych wnętrz. Plisy w wesołych kolorach idealnie nadadzą się do bawialni lub pokoju dziecka. Ciemne plisy o wysokim stopniu zaciemnienia będą idealne do sypialni. Delikatne kolory idealnie wkomponowują się we wnętrze nowoczesnego salonu. Warto wspomnieć, że można montować je także na drzwiach balkonowych. Można montować je także w kuchni i łazience. Kolorowe plisy to efektowny sposób zasłonięcia okien w różnych pomieszczeniach domu.

Bogata oferta kolorystyczna a jakiej występują pozwala dopasowanie do praktycznie każdego stylu. Przed zakupem warto sprawdzić, jaki typ montażu plisów będzie optymalny dla danego okna. Plisy to piękny, elegancki wygląd i funkcjonalność. Wyróżnia je także możliwość dopasowania do nietypowych wymiarów.