drzwi szklane

Kilka słów o drzwiach szklanych

Wiele osób poszukuje nowatorskich, oryginalnych rozwiązań do swoich wnętrz. Rezygnują z klasyki na rzecz nowoczesności, szukają nietypowych materiałów, czy ciekawych dodatków do ozdabiania pomieszczenia. Nie inaczej sprawa wygląda z drzwiami. Zamiast jednorodnych drzwi drewnianych w średnim odcieniu brązu można sięgnąć po nietypowe rozwiązania, takie jak drzwi szklane. To najlepsza alternatywa dla drzwi z drewna, ponieważ drzwi metalowe to produkty przeznaczone typowo do firm.

Drzwi szklane uchylne

drzwi szklaneCo trzeba wiedzieć o takich produktach przed ich zakupem? Jak wybrać najlepsze nowoczesne drzwi szklane w Katowicach? Najbardziej popularne są drzwi transparentne, uchylne. Takie drzwi otwierane są na klamkę. Fakt iż są przeźroczyste sprawia, że pozwalają na oddzielenie dwóch pomieszczeń od siebie, jednak mimo wszystko nie odgradzają ich całkowicie jak drzwi klasyczne. Idealnie sprawdzą się na przykład wtedy, kiedy chcemy oddzielić kuchnię od jadalni. Drzwi szklane sprawią, że zapachy gotowania nie będą się roznosić po całym domu. Z drugiej strony osoba gotująca i serwująca dania na spotkaniu czy przyjęciu nie będzie niewidoczna dla współbiesiadników. Drzwi szklane wykorzystywane są w salonach kosmetycznych i spa. Takie drzwi często mają piaskowane wzory geometryczne lub kwiatowe. Może to być zwykły pasek idący w poprzek drzwi, jak i dekoracyjne wzory, pasujące klimatem do gabinetów odnowy biologicznej. Tego typu pomieszczenia często mają białe ściany, lśniące podłogi, do których zwykłe drewniane drzwi po prostu by nie pasowały.

drzwi szklaneSzklane drzwi wyglądają bardziej elegancko i stylowo. Jednak nie trzeba się ograniczać do drzwi całkowicie lub częściowo przeźroczystych. Są firmy które oferują drzwi pełne kolorów, wzorzyste, oryginalne. Mogą mieć wszelkie kolory tęczy i fantazyjne wzory, dzięki czemu na pewno będą wyróżniać się na tle innych i każdy zwróci na nie uwagę. Można je montować w galeriach sztuki, gabinetach kosmetycznych, jak i w domach, urządzonych w stylu eklektycznym, artystycznym, pełnym kolorów. Z pewnością nie ma drzwi, które lepiej się sprawdza w takich miejscach. Warto zaznaczyć, że drzwi szklane wymagają odpowiedniego przygotowania ściany oraz montażu.

Nie można zamontować drzwi szklanych na ścianie z płyty kartonowo-gipsowej, musi to być mocna, solidna ściana, która utrzyma drzwi o większym ciężarze niż zazwyczaj. Również zawiasy muszą być odporne na odkształcenia i uszkodzenia, tak by drzwi były dobrze na nich umieszczone. Warto zatem kupić drzwi w firmie, która oferuje też ich montaż.