panele podłogowe dąb naturalny

Jakie panele kupić, aby były trwałe?

W każdym domu podłoga odgrywa kluczową rolę. Jej wybór to jeden z najważniejszych etapów w pracach wykończeniowych. W dużej mierze to ona decyduje o ostatecznym wyglądzie całego wnętrza. Jej dobry wybór gwarantuje wygodę użytkowania oraz spokój na kilka lat.

Klasyczne panele podłogowe

panele podłogowe dąb naturalnyPołożenie nowej podłogi nie jest tak proste jak zakup nowego mebla, dlatego już na samym początku warto podjąć właściwą decyzję. Obecnie wybór na rynku jest tak bogaty, że trudno od razu podjąć jednoznaczną decyzję. Czym w takim razie kierować się, jeśli chcemy znaleźć podłogę na lata? Dzięki rozwojowi technicznemu, aby podłoga była trwała nie trzeba decydować się na kosztowne lub naturalne materiały. Obecnie największą popularnością cieszą się panele podłogowe. Zostały stworzone by imitować drewno. Dzięki wykorzystanemu tworzywu, doskonale nadają się do tego zadania, jednocześnie nie kosztując dużo. Wiele osób widzi je jako przeciwieństwo prawdziwych, drewnianych desek, a co za tym idzie – nietrwałe rozwiązanie. Jest to mylne skojarzenie. Jeśli zdecydujemy się na dobre jakościowo panele podłogowe, mamy pewność, że będziemy się nimi cieszyć jeszcze przez wiele lat. Ważny w tej kwestii jest także prawidłowy montaż, jeśli wszystkie materiały, takie jak pianka kładziona pod spód będzie odpowiednio położona, zwiększa to szanse na długowieczność podłogi.

panele podłogowe dąb naturalnyWybierając trwałe panele podłogowe – dąb naturalny nadamy swojemu wnętrzu klasyki oraz wrażenia solidności. Wśród bogatej oferty wzorów paneli, to właśnie te najbardziej tradycyjne cieszą się największą popularnością. Ważną kwestią jest także grubość paneli, te cienko nie są tak odporne na ciężar oraz łatwo się odginają. Najbardziej optymalna grubość to około 10-12 milimetrów. Nie powinno się wybierać paneli, których grubość jest mniejsza niż 8 milimetrów. Kolejną właściwością jest klasa ścieralności, im wyższa, tym panele są bardziej trwałe. Wyróżnia się sześć klas – od AC1 do AC6. Bardzo często wyznacznikiem jakości paneli jest ich cena, jeśli są bardzo tanie, istnieje duże ryzyko, że nie będą z nami długo. Te droższe mogą być nawet równie trwałe jak naturalna, drewniana podłoga. Istotnym problemem, który należy wziąć pod uwagę, kiedy chcemy, aby nasza podłoga zachowała swój wygląd na długie lata jest jej odpowiednia pielęgnacja. Uszkodzenia mechaniczne, a także codzienne użytkowanie mogą wyrządzić szkody nawet najlepszym jakościowo panelom.

Zanieczyszczenia, które zbierają się każdego dnia zarysowują podłogę, tak samo meble. Warto więc nóżki obić wcześniej miękkim filcem. Podsumowując, panele podłogowe jak najbardziej są rozwiązaniem na lata, wystarczy wybierać te dobre jakościowo oraz odpowiednio o nie dbać.