dekoracje ogrodowe z kotem

Jakie dekoracje można umieścić w ogrodzie?

Pośród wielu ciekawych form dekorowania ogrodów, coraz większą popularnością cieszą się rdzawe ozdoby przedstawiające zwierzęta, rośliny lub przedmioty związane z wsią. Idealnie sprawdzą się jako dekoracja całoroczna, ponieważ zabieg korozji jest celowy, a wraz z upływem czasu potęguje on swój artystyczny efekt.

Oryginalne rdzawe dekoracje

Metalowe ozdoby sprawdzą się zarówno w otwartych ogrodach, jak i przy miejskich balkonach stylizowanych na wiejski retro-rustykalny styl. Mogą także zdobić patio restauracji serwującej dania kuchni regionalnej. Istnieje wiele sposobów na to, aby pięknie udekorować ogród o ludowym charakterze. Do najciekawszych pomysłów, które jednocześnie wydają się najpraktyczniejsze należy zastosowanie metalowych ozdób pokrytych efektowną wizualnie korozją. Jest to celowy zabieg artystyczny, który umożliwia trzymanie dekoracji na otwartej przestrzeni nawet w czasie surowej zimy lub letnich upałów bez obawy o to, że ulegną one uszkodzeniu. Przedmioty korodowane są wysoce odporne na wszelkie urazy mechaniczne, promienie UV oraz zamarzanie.

dekoracje ogrodowe z kotemWraz z upływem czasu zyskują jeszcze lepszy wygląd, który zapewnia każda kolejna warstwa barwnej rdzy, nadającej wybranej przestrzeni jeszcze ciekawszego wyglądu. Do wystroju wszelkiego typu stylizowanych w klimacie retro-rustykalnym balkonów lub tarasów doskonale sprawdzą się oryginalne rdzawe dekoracje ogrodowe z kotem. Metalowe czworonogi są wyjątkowo realistyczne i mogą odstraszać potencjalne ptactwo gromadzące się wokół balkonu. Będą także idealnym elementem ozdobnej kompozycji na Halloween, do której dorzucić można rdzawą czarownicę na miotle, dynię, pająka, nietoperza lub duszki. Klimat rodem z horroru zapewnią nie tylko rdzawe koty, ale także designerski drogowskaz lub ciekawy napis pokryty korozją. Wśród popularnych ludowych ozdób w nowoczesnym wydaniu znaleźć można także różne okazy ptaków oraz roślin występujących na polskiej wsi. Można do nich zaliczyć korodowane żurawie, bociany, czaple, jaskółki, żaby, dmuchawce lub irysy. Nabycie całej rdzawej kompozycji zapewnia ogrodom unikalny wystrój. Tego typu ozdoby będą dobrym wyborem dla stylizowanych w wiejskim klimacie restauracji serwujących gościom dania regionalne, a także jako dekoracja domu weselnego, jeśli planowane jest tam przyjęcie w stylu rustykalnym, a ogród ma przypominać ten z typowej gospody na wsi.

Pomocne w wyborze idealnych wzorów ozdób może okazać się odwiedzenie internetowej witryny sklepu z metalowymi dekoracjami, ponieważ widnieją tam wyraźne ilustracje przedstawiające wszystkie egzemplarze ozdób wraz z ich cenami i opisami.