bezwykopowa naprawa rur

Jakie bezwykopowe metody naprawy rur znamy?

Jeszcze jakiś czas temu, każdy remont, przebudowa, czy też rozbudowa instalacji, która przebiegała pod powierzchnią gruntu, był związany z koniecznością wykonania wykopu. Jego utworzenie, jak wiadomo, wiąże się z bardzo dotkliwym uszkodzeniem nawierzchni, w tym drogi czy też chodnika. Aby uniknąć więc zwiększonych kosztów przebudowy opisywanych instalacji, wykorzystuje się coraz częściej bezwykopowe metody ich naprawy.

Najbardziej znane bezwykopowe metody naprawy rur

bezwykopowa naprawa rurDzięki takim właśnie metodom, można znacznie zmniejszyć ewentualne koszty naprawy opisywanych instalacji podziemnych, Przede wszystkim, takich jak kanalizacja, instalacja wodociągowa, czy też ta związana z rurociągami przemysłowymi. Najczęściej wybieraną w ich przypadku metodą jest wykonanie przewiertu – ta bezproblemowa bezwykopowa naprawa rur jest obecnie coraz popularniejsza w przypadku różnych zastosowań. Ogromną zaletą związaną z wykonaniem przewiertu jest fakt, że nie wymaga on w nawet najmniejszym stopniu uszkodzenia nawierzchni drogi, czy też naruszenia konstrukcji różnych budynków. Przewiert to kierunkowy odwiert, wykonywany nie od strony nawierzchni, ale na przykład od krawędzi nasypu kolejowego. Do jego wykonania wykorzystywane są zazwyczaj zaawansowane wiertnice, wyposażone w szereg zaawansowanych czujników oraz sond.

ruryWłaśnie dzięki nim, nawet w trakcie wykonywania tego odwiertu można na bieżąco wprowadzać korekty w przebiegu trasy tunelu, tym samym uniknąć styczności z wszelkiego rodzaju przeszkodami terenowymi. Ogromnym plusem, związanym z tą właśnie bezwykopową metoda naprawy instalacji jest fakt, że pozwala ona na znacznie zmniejszenie kosztów remontu, czy też przebudowy danej instalacji. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że do kosztów tych zalicza się koszty naprawy nawierzchni, czy innych uszkodzonych elementów, które w przypadku tych bez wykopowych metod kompletnie nie występują. Nic dziwnego więc, że od pewnego już czasu przewierty, jako bezwykopowe metody naprawy, stały się tymi, które są wybierane zdecydowanie najczęściej. Wpływa na to rosnąca liczba firm, które zajmują się wykonywaniem takich właśnie bez wykopowych metod naprawy różnych instalacji podziemnych.

Dzięki bezwykopowym metodom naprawy różnych instalacji, można znacznie zmniejszyć koszty związanych z nimi inwestycji. Bardzo ważne jest jednak, aby wykorzystywać te metody, które są gwarantem najwyższego bezpieczeństwa, jak również skuteczności. Do nich należą z całą pewnością coraz bardziej popularne przewierty, na które decyduje się coraz większa liczba firm, odpowiedzialnych za konserwację instalacji podziemnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.wermmer-przewierty.pl!