Jaki jest koszt wybudowania altany drewnianej?

Gdy mieszkamy na terenie województwa zachodniopomorskiego i szukamy najlepszego producenta altan ogrodowych, możemy skorzystać z usług miejscowego stolarza bądź poszukać specjalisty w szerokiej, internetowej bazie firm, specjalizujących się w tym rodzaju zabudowy. Taka firma będzie w stanie zaproponować nam wiele modeli takich altan, jak i zaprojektować spersonalizowany projekt. Koszty takiej altany zaczynają się od tysiąca złotych i rosną w górę, w zależności od wybranego modelu, jak i od tego, czy skorzystamy z dodatkowych usług firmy, takich jak montaż czy malowanie.

Czym wyróżniają się drewniane altany?

Altana ogrodowa to uniwersalny pomysł na uatrakcyjnienie naszego ogrodu, jak i doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu, podczas trwania letnich pór roku. Nadaje się zarówno dla prywatnych ogrodów, jak i dla ogrodów, znajdujących się przy hotelu. Cena altany uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszym czynnikiem wyceny są jej parametry i materiały, z jakich zostanie wykonana. Jednym z najtańszych altan są niewielkie altany zbudowane z metalu, które posiadają jedynie cztery słupki podtrzymujące dach. Zamiast ścian mogą one mieć zasłony wykonane z tkaniny. Takie zasłony można zasuwać, zależnie od potrzeb i warunków atmosferycznych. Gdy jednak dysponujemy większym budżetem, rzędu sześciu czy ośmiu tysięcy złotych, możemy pozwolić sobie na postawienie klasycznej, drewnianej altany. Jeżeli mieszkamy na wsi, na terenie województwa zachodniopomorskiego, łatwo będzie odnaleźć firmę, która wykona dla nas taką altanę, ale musimy w koszta wliczyć koszt dojazdu do naszej miejscowości. Podane przez producentów altan ceny to z reguły ceny wyjściowe, do których trzeba doliczyć dodatkowe usługi, takie jak montaż, malowanie konstrukcji, rodzaj i kolor gontu, rodzaj mocowań przy ziemi i wiele innych.

Szukając najlepszego producenta oferującego takie zabudowania jak altany z drewna Zachodniopomorskie posiada szeroką bazę firm, które już na początku będą w stanie wycenić nam taką altanę, doliczając koszta tak zwanej robocizny. Istnieje także możliwość samodzielnego montażu konstrukcji altany, co z pewnością wpłynie na obniżanie kosztów budowy. Jeżeli chcemy wybudować dużych rozmiarów altanę na potrzeby ośrodków wypoczynkowych, takich jak zajazdy i hotele, ceny za takie zabudowanie będą w stanie sięgać kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena będzie także wzrastać w zależności od rodzaju zabudowy altany – istnieją na przykład altany o zabudowanych ścianach z oknami. Również rodzaj użytego zadaszenia decyduje o cenie – istnieją także altany, które zadaszone są, na przykład, strzechą.

Zarówno drewniane, jak i inne altany, to zabudowania wymagające sporych nakładów finansowych. Ich cena wzrasta w zależności od rodzaju materiału, z jakiego zostanie wykonana i w zależności od wybranych przez nas wymiarów altany. Jeżeli mieszkamy na terenie województwa zachodniopomorskiego, ale nie na terenie takich miast jak Szczecin czy Koszalin, musimy liczyć się z tym, że dojazd profesjonalnej firmy do nas będzie generował kolejne koszty. Istnieje także możliwość kupna samych elementów konstrukcji altany, przeznaczonych do samodzielnego zamontowania.