betoniarka

Jaka powinna być betoniarka?

Wszelkie mniejsze lub większe prace budowlane na terenach mieszkalnych wymagają zgromadzenia odpowiedniego sprzętu. Wszyscy pasjonaci domowych rearanżacji i innych typów mieszkaniowej przebudowy wykonywanej na własną rękę lub specjaliści świadczący usługi budowlane we własnym zakresie powinni zaopatrzyć się w najwyższej jakości bezpieczne betoniarki.

Trwała betoniarka na budowę

betoniarkaUmożliwiają one wykonanie wszelkich drobnych prac wykończeniowych, takich jak np. mieszanie tynków lub usługi remontowo-budowlane. Bezpieczny sprzęt to także gwarancja udanych remontów. Każda z nowoczesnych betoniarek powinna posiadać wytrzymały silnik o mocy przynajmniej 550W, co już wystarczy do mniejszych prac remontowych i oszczędza sporo energii elektrycznej. Tej kategorii sprzęty budowlane posiadają także żeliwne wieńce i zębatki. Najlepsza betoniarka to taka, która jest jednocześnie trwała, energooszczędna i estetycznie wyglądająca. Takiej nie może zabraknąć na żadnej profesjonalnej budowie. Jej posiadanie umożliwia mieszanie piasku, żwiru, żużlu, wody i cementu, dzięki czemu otrzymywana jest zaprawa. Nie wygląd czyni betoniarkę funkcjonalną, ale większość nowoczesnych sprzętów posiada także atrakcyjne walory estetyczne, takie jak miła dla oka kolorystyka lub ciekawy design.

betoniarkaIstotny w doborze idealnego sprzętu jest także kształt mieszalnika. Do wyboru są niewielkich rozmiarów bębnowe i znacznie większe – kielichowe. Różni je przede wszystkim zużycie energii. Te drugie wykorzystywane są przez profesjonalne przedsiębiorstwa budowlane i służą większym inwestycjom. Natomiast kompaktowe betoniarki bębnowe będą odpowiednie dla indywidualnych prac remontowo-budowlanych np. przy przebudowie własnego domu. Zwykle urządzenia te posiadają pojemność do 200 litrów. Wybierając porządną betoniarką na własny użytek warto także sprawdzić, czy jest ona wyposażona w kółka, co znacznie ułatwia transport. Mobilne sprzęty bębnowe są jednocześnie niezwykle stabilne, jak i łatwe przy przenoszeniu, więc bez problemu można przechowywać je np. w przydomowych garażach lub pomieszczeniach gospodarczych. Im mniejszy jest w nich mieszalnik, tym mniej zużywają prądu. Planując kupno betoniarki, należy również zaopatrzyć się w poręczne taczki służące do przewożenia zaprawy. Wybór wygodnej, zgrabnej i funkcjonalnej betoniarki gwarantuje skuteczną przebudowę obiektu oraz sprawny remont.

Wybierając idealną betoniarkę dla siebie, warto zwrócić uwagę, jakie posiada funkcje oraz pojemność i zestawić je z realnym zapotrzebowaniem. Do wyboru jest wiele różnych sprzętów w atrakcyjnych cenach, więc przydatna może okazać się podpowiedź doradcy w sklepie budowlanym lub obejrzenie internetowych tutoriali.