magazyn wewnątrz

Jak wybrać odpowiedni magazyn?

W przypadku niemal każdego przedsiębiorstwa przemysłowego, niezależnie od specyfiki jego działania, bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniej siedziby. W szczególności jednak dotyczy to różnego rodzaju magazynów, gdyż z ich działaniem powiązane jest posiadanie odpowiedniego budynku o znacznej powierzchni.

Magazyn spełniający wszystkie oczekiwania

magazyn wewnątrzObecnie coraz częściej wybieranym sposobem na pozyskiwanie takiego budynku jest jego wynajęcie. Jest to oczywiście związane bezpośrednio ze znacznie mniejszymi kosztami takiego wynajmu, porównując je bezpośrednio z kosztem zakupienia oraz utrzymania danego lokalu. Oczywiście aby było to możliwe, trzeba znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje logistyczny magazyn do wynajęcia – Bydgoszcz jest miastem, gdzie takich firm jest bardzo dużo. Należy zwrócić uwage na szereg czynników, zanim możliwe będzie posiadanie umowy dotyczącej wynajmu. Bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić baczną uwagę, jest tak zwany wskaźnik przestrzeni magazynowej. Wskaźnik ten jest zależny przede wszystkim od szacowanej ilości przechowywanych w danym magazynie towarów w tym samym czasie.

 

magazyn zewnątrzKolejnym bardzo ważnym wskaźnikiem, który również jest bardzo ważny w kontekście wynajmu magazynu, to ilość, wielkość, oraz sposób otwieranie drzwi w magazynie. Może to znacznie wpływać na to, jak będzie w danym magazynie przebiegał proces zarządzania towarem. Rodzaj drzwi wpływa również na to, czy ilość wolnej powierzchni w danym obiekcie może być zagospodarowana w stu procentach – właśnie dlatego coraz częściej poszukiwane są magazyny wyposażone w drzwi przesuwne. Bardzo duży wpływ na koszty wynajmu danego magazynu ma to, czy jest on już przygotowany do użytku w takiej właśnie roli. Bardzo często na magazyny przekształcane są pomieszczenia, które wcześniej pełniły zupełnie różne funkcje. Wybór takiego magazynu na wynajem może znacznie zmniejszyć jego koszty, z drugiej strony może wymóc na użytkowniku prace, dostosowujące przestrzeń do roli magazynowej. Warto zwrócić uwagę również na to, czy wybrany magazyn został wyposażony chociaż w podstawowe wyposażenie, w postaci na przykład półek, regałów, oraz innych akcesoriów, koniecznych do sprawnej gospodarki towarami.

W obecnym czasie funkcjonowanie wielu firm jest uzależnione od posiadania odpowiedniego lokalu. W szczególności jednak można to zaobserwować na przykładzie magazynów, gdzie spora ilość wolnej przestrzeni jest niezbędna by mogły one bezproblemowo funkcjonować. W tym kontekście warte przemyślenia jest to, czy bardziej opłacalne nie jest wynajęcie lokalu, który miałby pełnić funkcję magazynu.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.locumsa.pl!