odzież robocza

Jak dobrze wybrać odzież roboczą?

Na każdym pracodawcy spoczywa obowiązek zapewniania swoim prawnikom dostępu do wyposażenie, które pozwoli mu zachować pełnię bezpieczeństwa w czasie pracy. Jest to w szczelności ważne w przypadku tych stanowisk pracy, na których jest duże ryzyko narażenia zdrowia, bądź też życia. Chronić przed ma odzież ochronna, której zadaniem jest także zwiększenie komfortu pracownika.

Idealnie dopasowana odzież robocza

odzież roboczaWarto pamiętać o tym że pojęcia odzież ochronna, a odzież robocza oznaczają zupełnie coś innego. Ta pierwsza ma za zadanie chronić bezpośrednio przez czynnikami, typowymi dla danego środowiska pracy i z niego wynikającymi. Inne zadania musi spełniać zaś wytrzymała odzież robocza – Bydgoszcz jest miastem, gdzie można ja kupić w najatrakcyjniejszych cenach. Ta z kolei ma na celu z jednej stronę, ochron zdrowia pracownika, a z drugiej ma na celu ochronę jego ubrań prywatnych. Zazwyczaj, do tego rodzaju odzieży, wlicza się spodnie ogrodniczki, spodnie do pasa, wszelkiego rodzaju kamizelki, koszule, czy bluzy polarowe. Odzież robocza, jak widać jest bardzo zróżnicowana, a to, jaka powinna być zastosowana w danym przypadku zależy głównie od stanowiska pracy.

 

odzież dla pracownikaOprócz tego, przy wyborze tego rodzaju odzieży, należy mieć na uwadze również właściwości użytkowe. Oprócz czynników, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pracownika, mogą go także spotkać takie, które mogą być dla niego uciążliwe. Chodzi tutaj na przykład o zbyt niską, lub zbyt wysoką temperaturę, a także i wilgoć czy też deszcz. Właśnie dlatego, do odzieży roboczej zaliczana jest równie często odzież termo-ochronną, czy też przeciwdeszczowa. Wpływ na jakość wykonania oraz skuteczność danej odzieży do pracy ma to, z jakich materiałów została wykonana dana sztuka odzieży. Ze względu na to, że jest ona narażona na zabrudzenie, musi być odporna na kontakt z detergentami, używanymi do prania takiej odzieży. Zazwyczaj, do jej produkcji wykorzystywane są takie sprawdzone i trwałe materiały, jak bawełna, poliester, elastyna, czy też akryl. Są to materiały z jednej strony wytrzymałe, z drugiej zaś nie krępujące ruchów pracownika w czasie pracy, a dodatkowo zapewniające odpowiednią przepuszczalność powietrza.

W obecnym czasie przykłada się bardzo dużą uwagę do ochrony, którą swoim pracownikom musi zapewnić pracodawca. Jednym z elementów takiej ochrony są oczywiście odpowiedniego rodzaju ubrania robocze. Muszą być wykonane z tkanin, które zapewniają im trwałość w każdych warunkach, oraz musi mieć ona odpowiednio wysokie właściwości izolacyjne, przede wszystkim termo-ochronne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.bostonbhp.pl!