wynajem kontenerów

Jak dbać o porządek na budowie

Choć wydawałoby się, że mała budowa nie wygeneruje tak dużej ilości śmieci, zazwyczaj rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Porządek na budowie czasami trudno utrzymać, jednak jeżeli podejdziemy do prac z odpowiednim planem, wszystko okaże się o wiele prostsze. Dobry plan to więc podstawa.

Kontenery na placu budowy

wynajem kontenerówPrzed rozpoczęciem prac budowlanych, warto wyznaczyć konkretne strefy na terenie budowy. Dzięki właściwemu rozplanowaniu przestrzeni, wszystko będzie miało swoje miejsce, co ułatwi nam utrzymanie porządku. Przede wszystkim na placu budowy powinny znaleźć się strefy służące do miejsca i przechowywania materiałów budowlanych, musimy przygotować drogę wjazdu i wyjazdu, a także zastanowić się, gdzie umiejscowić kontenery oraz kosze na odpadki. Kontener na odpady będzie wielkim ułatwieniem w sprzątaniu. To rozwiązanie, z którego warto korzystać, zwłaszcza że wynajem kontenerów w Łodzi to usługa obecnie niedroga. Płacimy bowiem za kontener, nie za ilość śmieci. To bardzo ważne, żeby o tym wiedzieć, ponieważ czasem możemy pokusić się o naprawdę duży kontener „na zaś”. Jednak wypełnimy go jedynie do połowy, a wówczas zdziwimy się, gdy firma zajmująca się gospodarowaniem odpadkami nakaże nam zapłatę za całą pojemność kontenera. Lepiej wówczas wybrać mniejszy kontener, aby uniknąć takich sytuacji.

wynajem kontenerówZwłaszcza że w razie potrzeby możemy zamówić jeszcze jeden, dodatkowy pojemnik. Jeśli obecnie przeprowadzane prace wiążą się nie tylko z budową, ale i z rozbiórką budynku, oprócz kontenera na odpady zmieszane musimy zdecydować się na kontener na gruz. Gruz jest bowiem materiałem nadającym się do recyklingu. Może zostać z powodzeniem ponownie wykorzystany w innej budowie. Nakażmy pracownikom, aby codziennie dbali o porządek na placu budowy – w ten sposób pod koniec tygodnia nie będziemy musieli przeznaczać całego dnia na sprzątanie, gdyż wszystko będzie już z grubsza ogarnięte. Wystarczy standardowy obchód z miotłą i posprzątanie tych najmniejszych odpadków, które znajdą się w naszym zasięgu. Jeśli zdecydujemy się na wynajem kontenerów, powinniśmy upewnić się, czy wjazd na nasz plac budowy nie jest w żaden sposób zagracony. Wszelkie przeszkody powinniśmy usunąć, gdyż inaczej pojazd z kontenerem nie dostanie się na nasz teren.

Zresztą wjazd jest ważny przecież także dla nas – w końcu będziemy dostarczać na plac budowy materiały budowlane. Powinniśmy więc tak rozplanować przestrzeń, aby na drodze wjazdowej nie istniały żadne przeszkody dla ruchu pojazdów. Po spełnieniu tych warunków, możemy przystąpić do budowy.